Apple | E-shopy

Šikovný web ukáže, kde na světě jsou produkty Applu nejlevnější

Foto: Apple
Šikovný web ukáže, kde na světě jsou produkty Applu nejlevnější | Foto: Apple

The Mac Index je srovnávač s jednoduchým účelem – prohledává Apple Online Store a porovnává ceny produktů jeho jednotlivých regionálních větvích. Díky tomu můžete snadno zjistit, o kolik levnější či dražší jsou iPhony, iPady, Macy, hodinky Watch a další zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku.

Ceny si můžete pro ilustraci převést i na koruny a zjistíte tak, že Japonci za iPhone 12 Pro se 128GB úložištěm zaplatí 106 800 yenů, tedy v přepočtu 21 196 Kč. Česko je na 22. příčce s cenou 29 990 Kč, nejvíce zaplatí Turci – 14 999 lir (38 962 Kč).

Tabulky jsou trochu zavádějící kvůli složitým daňovým systémům. V Evropě je zvykem DPH započítávat přímo do ceny produktu, v USA, Kanadě a dalších zemích se platí zvlášť daň z prodeje (sales tax), která v ceně uvedena není, protože se vypočítává až následně podle umístění obchodu a rezidence zákazníka. (Průměrnou) hodnotu daně a její (ne)započtení ale v tabulce najdete.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnávač cen The Mac Index

The Mac Index samozřejmě nepočítá ani s kupní sílou. Třicet tisíc korun má jinou hodnotu pro Čecha, Němce i Inda. O to víc by pak vynikly rozdíly mezi zeměmi. Kupříkladu Američané za sluchátka AirPods Max zaplatí necelých 12 tisíc korun, Brazilci s mnohem nižší životní úrovní bezmála 27 tisíc.

Diskuze (9) Další článek: S dronem k aktivní sopce. Islandské záběry Petra Jana Juračky berou dech

Témata článku: Apple, USA, iPhone, Evropa, iPad, Hodinky, E-shopy, Kanada, Produkt, AirPods Max, Jablka, Ind, Cena, Česká republika, Mac, Apple online store25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Regulace velkoobchodního trhu má první ovoce. Virtuál Eri snižuje cenu dat o 41 %
Jan Láska
EriMobileMobilní dataVirtuální operátoři
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Světové recenze na Resident Evil Village mluví o dalším úspěšném hitu

Světové recenze na Resident Evil Village mluví o dalším úspěšném hitu

Nejnovější Resi možná není tak hororový, rozhodně je ale stejně skvělý.

Michal Maliarov
Resident Evil VillageAkce
Google I/O bude. Online, pro kohokoliv a zdarma
Martin Chroust
Google I/OTisková konference