Počítače | SSD | Pevné disky

Šikovný adaptér od Icy Dock promění slot PCI Express ve vyměnitelný box pro 2,5palcové disky

Dnešní počítačové skříně sice často mají hodně místa na pevné disky, ale s koncem optických mechanik jim většinou chybí přední pozice, které jsou nahrazené pevnou strukturou v podobě designově tvarovaného plastu nebo skla. Co když ale chcete používat box pro vyměnitelný disk?

Icy Dock začal prodávat zajímavé řešení v podobě produktu MB839SP-B, který využije prázdné PCI Express sloty na vaší základní desce. Stačí mu slot PCI Express ×1, přes který poskytuje rozhraní SATA pro klasické 2,5palcové pevné disky nebo rychlejší SSD.

Box si z toho rozhraní bere napájení a zároveň má vlastní řadič SATA, takže s kompatibilitou není problém. Perličkou je možnost napojení na indikační LEDky na skříni, které ukazují aktivitu disku. Navíc podporuje výměnu disku i při běžícím systému (hot-swap) bez nutnosti restartu. Vysouvání a zasouvání disku probíhá na zadní straně počítače, tam kde jsou například výstupy grafické karty.

Icy Dock udává, že box vydrží kolem 10 tisíc zasunutí a vysunutí disků, což je pro běžné použití zcela dostatečné. Kompatibilita je zaručena se sloty s rozhraním PCI Express 2.0 a novějším (funguje i se starým Mac Pro 2008-2012 bez ovladačů). Koncová cena je stanovena na 69 dolarů, tedy asi 2 tisíce korun.

Váš názor Další článek: Měsíc neuvěřitelně detailně a blízko: Podívejte se, co viděla posádka Apolla 13 z okna ve 4K

Témata článku: Počítače, SSD, Pevné disky, Box, DIS, Slot, PCI Express, Kompatibilita, Sata, Adaptér, Disk, Pevný disk, Rozhraní, PCI Expres slot, Icy Dock, Stolní počítače na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

Munice ze zrušeného railgunu se postaví střelám s plochou dráhou letu

** Americké letectvo chce v nejbližší době postavit a otestovat prototyp nového samohybného děla ** To by mělo být schopné sestřelovat střely s plochou dráhou letu ** Při tom bude využívat munici určenou původně pro railgun

Stanislav Mihulka
VojenstvíUSA
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Pozor, letí raketa. Google na Ukrajině začne varovat uživatele Androidu před nálety
Martin Miksa
Obchod s aplikacemiGoogle PlayAktualizace softwaru