Šifrování PGP dostává zelenou pro export

Americká vláda sice ještě pozdrží uvolnění exportních omezení pro šifrování, PGP ale již povolení dostalo.
Americká vláda sice ještě pozdrží uvolnění exportních omezení pro šifrování, PGP ale již povolení dostalo. 13. prosince byla firmě Network Associates udělena plná licence na export neomezené verze PGP i za hranice Spojených států, omezení se týkají ještě několika zemí (Kuba, Irák , Libye a podobně), do ostatních zemí je tento export povolen. Network Associates koupila PGP v roce 1997, kdy se po této transakci začaly objevovat dohady ohledně další bezpečnosti v rámci PGP. Network Associates nicméně PGP vede celkem slušně a zřejmě i díky svému postavení mohlo dostat PGP razítko jako první. Podle IDC je Network Associates prvním poskytovatelem řešení pro softwarové šifrování.

Současně však americká vláda oznámila, že uvolnění exportních omezení, plánované na 15. ledna, bude zřejmě ještě kvůli protestům expertů odloženo zhruba o měsíc. Je tedy možné, že se toto zdržení promítne i u Network Associates.

Živě komentuje: Omezení exportu bolí hlavně americké firmy, které nemohou venku dobře konkurovat neamerickým dodavatelům výkonných šifrovacích algoritmů a toto vládní omezení jim stále svazuje nohy. Už to vypadalo, že to bude uvolněno dnes, ale zřejmě se to tedy ještě o chvilku protáhne, důležité však je, že to určitě uvolněno bude.

Váš názor Další článek: Citrix ICA již i na Windows CE

Témata článku: Šifrování, Libye, PGP, Softwarové šifrování, Network, DOS, Povolená hranice, První poskytovatel, Export, Razítka, ZeleňJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy