Šifrované webmaily: i NSA je zde v koncích

Google, Yahoo i Microsoft mohou k vašim emailů přistupovat a využívat jejich obsah třeba k lepšímu cílení reklamy. Pokud se vám takové praktiky nelíbí, můžete zvolit šifrované emaily.
Šifrované webmaily: i NSA je zde v koncích
Kapitoly článku

Mailvelope

Problémem předchozích služeb je samozřejmě jejich uzavřenost. Vzrůstající počet šifrovaných webmailů má navíc na svědomí i roztříštěnost uživatelů. Podobná komunikace se tak dá používat především vnitrofiremně, kdy je registrace v podobné službě nařízena.

Alternativou by však mohlo být šifrování zpráv u běžných poskytovatelů. Například Google o OpenPGP mluví již dlouhou dobu, k ničemu se však zatím neodhodlal. I proto vznikl projekt Mailvelope, který podobnou funkčnost přidá do Gmailu, Yahoo i Outlooku. Po další konfiguraci je pak možné použití i s dalšími službami.

Klepněte pro větší obrázek
V této podobě je odesílán email zašifrovaný pomocí Mailvelope

Psaní emailu probíhá v externím editoru, kdy je po dopsání text zašifrován a přenesen do běžného editoru samotné služby. V této podobě dojde k odeslání a příjemce tedy musí mít nainstalován stejný doplněk. Pokud jej vlastní, zpráva je dešifrována a zobrazí se v běžné podobě. Mailvelope zatím neumí šifrovat přílohy.

Témata článku: NSA, Bezpečnost, Nejlepší programy, Tipy, Startupy, Šifrování, Edward Snowden, Yahoo Mail, Dopsání, Protonmail, Proton, Roztříštěnost, Zašifrovaný data, Snowden, Švédská služba, Zašifrovaná data, Interní informace, Reklamní účel, Alias, Token, Nepříjemná vlastnost, Soudní ochrana, Možné použití, Tutanota, Šifrovaný chat


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF