SICAD Internet Map Server v Česku

Akciová společnost Povodí Moravy, spravující povrchové a podzemní vody svého povodí, si zvolila pro správu svých geoinformací SICAD Internet Map Server.
Akciová společnost Povodí Moravy, spravující povrchové a podzemní vody svého povodí, si zvolila pro správu svých geoinformací SICAD Internet Map Server.

„Vlastnímu rozhodnutí Povodí předcházely srovnávací testy, kde SICAD GEOMATICS a jeho český partner MGE Data demonstrovaly rychlost, bezpečnost a otevřenost celého systému. Povodí Moravy si zvolilo řešení SICAD rovněž pro chystaná intranetová a internetová řešení a pro své další aktivity svých partnerů v oblasti vodního hospodářství.“

Tyto informace jsou překvapivé z několika důvodů. Podniky povodí v České republice a Výzkumný ústav vodohospodářský v Praze vyvinuly již před více než 5 lety HEIS – HydroEkologický Informační Systém. Tímto systémem jsou jednotlivé podniky povodí vázány při tvorbě svých geoinformačních systémů, které byly realizovány v jednotlivých podnicích na platformách MGE, ArcInfo, Smallworld a MaGIS. Samotné Povodí Moravy začalo svůj systém vytvářet v roce 1996 na platformě produktů MGE firmy Intergraph. Zdálo se, že trh je již obsazen a pro jiného partnera už není místo. Pravda je ale jiná. SICAD GEOMATICS a jeho český partner MGE Data musely velmi zaujmout svým řešením, které dokázalo „převálcovat“ ostatní konkurenty.

SICAD se pokoušel proniknout na český trh už na počátku 90. let – tenkrát se mu to nepodařilo. Po několikaleté odmlce tedy znovu přichází na český trh.

Váš názor Další článek: Nový virus pro Windows 2000 pochází z České republiky

Témata článku: Internet, Bezpečnost, Morava, Jednotlivé řešení

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů