SGI ukazuje na Comdexu svá první pécéčka, a mají být levná!

Historicky první pécéčka od Silicon Graphics jsou překvapivě předváděna na Comdexu Billem Gatesem (!), a jejich cena je nad očekávání nízká.
Ač bylo zahájení prodeje tolik očekávaných Visual PC odsunuto až někdy do příštího roku (snad únor nebo březen?), firma už předvedla své stroje na právě zahájeném Comdexu - jednalo se tedy o první veřejné předvedení těchto strojů. Stroje "prezentoval" sám Bill Gates, který je samozřejmě skutečně velmi potěšený tím, že i jeden z posledních unixových veteránů přišel ke křížku, tedy k platformě Windows. Bill Gates dokonce tvrdil, že se "nemůže dočkat", až se Visual PC začnou prodávat a blahopřál SGI, že přenášejí své grafické zkušenosti na platformu PC.

Co je ovšem podstatné, je první pohled ne na samotné stroje, ale na jejich cenu - představitelé Silicon Graphics tvrdí, že stroje budou stát "méně než 4000 USD" (120 000 Kč). Dnešní nejšpičkovější grafická PC stojí dvoj- až pětinásobně výše (Intergraph TDZ, HP Kayak), a očekává se, že Visual PC se jim přinejmenším vyrovná, pokud je přímo nepřekoná. Toto byl údaj, na který se dlouho čekalo - a o to více se budeme těšit na jaro, když SGI své produkty uvedou do života.

Váš názor | Jsou známé ceny nového SQL Serveru 7 – bude to na Oracle stačit?

Témata článku: Windows, První pohled, Bill, SGI, Stroj, Kayak

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší