SGI LCD panel - Obr mezi trpaslíky

Společnost Silicon Graphics uvedla na trh digitální plochý monitor h jehož základním vlastnostem patří úhlopříčka 17,3 palců, maximální rozlišení 1600x1024 pixelů v pravých barvách a rozlišení monitoru 110 bodů na palec s roztečí bodů 0,23 mm.
Společnost Silicon Graphics uvedla na trh digitální plochý monitor, který nese označení Flat Panel Monitor 1600SW. K jeho základním vlastnostem patří úhlopříčka 17,3 palců, maximální rozlišení 1600x1024 pixelů v pravých barvách (závisí na výkonu vaší grafické karty) a rozlišení monitoru 110 bodů na palec s roztečí bodů 0,23 mm. Spotřeba elektřiny se pohybuje pod 30 wattů, vyzařování tepla je minimální a hmotnost i s podstavcem je 7,2 kg. S monitorem chráníte své investice, protože jako svítící prvky jsou použity takové, které při osmi hodinovém denním použití na plný výkon (235 cd/m2) vydrží 20000 hodin (v přepočtu přibližně 7 let), než jejich intenzita poklesne na polovinu. I poloviční výkon těchto prvků spolehlivě uchrání vaše oči před slepotou. Na konci životnosti se nemusí celý zobrazovač vyhodit, pouze se v servisu vymění jen svítící prvky.

Inovace na druhou
První z nich je nová technologie nastavení teploty barev, což je důležité zejména pro zpracování obrazu a DTP. Navíc dovoluje uživateli nastavit si zobrazení bílé barvy podle potřeby, kdy nastavení její teploty se pohybuje v rozmezí 5 až 7 ti-síc K. Druhou se míní technologie OpenLDI, která podporuje na LCD panely vysoké rozlišení až 1920x1080 pixelů.

Dárkové bale-ní
Pro uživatele počítačů PC a Macintosh bude panel v prodeji spolu se speciální 32 MB grafickou kartou Rezolution IV-FP od firmy Number Nine. Tento balíček bude pro Windows 95, 98 a NT v prodeji od listopadu a podpora počítačů Apple je plánována na první kalendářní čtvrtletí příštího roku. Monitor 1600SW je kryt tříletou zárukou a najde využití ve stávajících pracovních sta-nicích Silicon Graphics O2 a především v budoucích grafických stanicích pro Windows NT s proceso-rem Intel. S dodávkami pro O2 se počítá od listopadu.

Lze očekávat, že cena LCD monitoru Flat Panel Monitor 1600SW se bude v České republice pohybovat kolem 3100 USD pro stanice O2 a pro PC a Macintosh kolem 3350 USD.

Váš názor Další článek: EuroTel: novinek až nad hlavu

Témata článku: LCD, Trpaslík, Obr, První Macintosh, Zobrazený prvek, Monitory k pc, Macintosh, Pan, Flat, První dodávka, PC monitory, Bale, R.E.M., První monitor, SGI, Celý kryt, Tříletá záruka

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost