SFRecorder pro zachycení online vysílání

Řada serverů, které nabízejí klipy a video sekvence ke shlédnutí po Internetu ve formátu ASF pro Media Player, nemá možnost uložit nabízené video na disk. Toto naštěstí řeší ASFRecorder, nyní ve verzi 1.1.
Řada serverů, které nabízejí klipy a video sekvence ke shlédnutí po Internetu ve formátu ASF pro Media Player, nemá možnost uložit nabízené video na disk. Toto naštěstí řeší ASFRecorder, nyní ve verzi 1.1.

Důvodů, proč zakázat ukládání sekvencí na disk je několik. Nejčastěji je jím omezení šíření sekvence po Internetu. Důvodem ale může být i optimalizace zátěže serverů, kde by stahování všech dat působilo větší zátěž, než průběžné stahování podle průchodnosti linek, jak je tomu u běžného streamingu.

Vzhledem ke slabší kvalitě internetových linek je ovšem pro mnohé vhodnější si stáhnout video na disk a teprve z něj jej přehrávat. Video bude v lepší kvalitě bez přeskakování a dá se také pustit kdykoli. Protože standardní Media Player nic takového neumožňuje, ujal se řešení problému neznámý autor. Opravdu neznámý, pod velmi užitečnou utilitu ASFRecorder se záměrně nikdo nepodepsal.

Autor se totiž bojí, že by ho mohl stihnout stejný trest jako autora DeCSS. ASFRecorder přitom není na úrovni DeCSS. Zatímco DeCSS odstraňuje copyrightovou ochranu z DVD disků, ASFRecorder jen ukládá přicházející data na disk. Pokud stahovaná sekvence obsahuje digitální ochranu práv, ASFRecorder ji neodstraňuje.

Kompaktní okno plně postačuje.

I během stahování můžete sledovat videosekvenci.ASFRecorder má velmi jednoduché použití, zadáte prostě odkaz na požadovaný stream, tedy stahovanou ukázku, a jméno výstupního souboru. Program začne stahovat všechny snímky, když to jde pomalu, klidně si počká, nic nepřeskakuje. Během stahování si můžete již nahraná data klidně pustit na obrazovce, není třeba čekat až do natažení posledního bajtu.

Nejnovější verze 1.1, která doplňuje například podporu proxy serverů, případné přihlašování k serverům přes jméno a heslo a podobně, je ovšem také verzí poslední. Autor tento program již dále vyvíjet nechce, dává od něj ruce pryč. Nicméně součástí instalace jsou i zdrojové kódy, kdokoli tedy může přebrat štafetu a pokračovat dále. Díky dostupnosti zdrojových kódů je tento program k dispozici nejen na Windows, ale také na Sunu nebo Linuxu.

ASFRecorder již podle názvu podporuje pouze data v ASF formátu. Neumí tedy QuickTime nebo RealMedia. Navíc podporuje jen streaming přes HTTP protokol. Řada serverů používá MMS protocol a tak jimi zasílaná data nahrát nemůžete. Přesto je serverů s podporou HTTP dostatek. Pro ukládání sekvencí ve formátu RealMedia tu byly utility, potkal je bohužel stejný osud jako ASFRecorder – vývoj byl pozastaven a zmizely ze sítě.

Konec se blíží, další vývoj neprobíhá.

Pokud chcete ASFRecorder získat, máte nejvyšší čas, autor varuje, že servery vypne a hledání ASFRecorderu bude složitější. Zabalený archív není nijak velký, má 360 kB včetně zdrojových kódů. Nevyžaduje také žádnou instalaci. Program je pochopitelně zdarma.

Videa nahraná pomocí ASFRecorderu pochopitelně nesmíte dále kopírovat nebo je třeba šířit na Gnutelle, je to jen pro vás. Pokud máte ale pomalejší modem a chcete vidět videa v lepší kvalitě, opravdu doporučujeme.

Diskuze (6) Další článek: Jaký bude procesor Tualatin?

Témata článku: Video, Windows, Vysílání, Stejná kvalita, Neznámý autor, MMS, Zachycení


Určitě si přečtěte

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 74


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X