Video | Týden mobilně | Smartphone

Sezóna premiér nekončí, květen bude našlapaný novinkami. Kdo odhalí karty?

Sezóna premiér nekončí, květen bude našlapaný novinkami. Kdo odhalí karty?

Zdá se, že Google přechází na klasický půlroční cyklus premiér – na podzim ukázal špičkové modely Pixel 3, na jaře je doplní levnější Pixel 3a s větší verzí 3a XL. Dočkat bychom se měli 7. května v rámci úvodní keynote konference Google I/O.

OnePlus pokračuje v rozjeté sérii a tentokrát mají přijít rovnou tři variace: „základní vlajkový model“ OnePlus 7, ještě lepe vybavený OnePlus 7 Pro a na budoucí sítě připravený OnePlus 7 Pro 5G. Premiéra se koná 14. května.

Asus odhalí karty 16. května ve Valencii a jméno má pokračovat v zaběhnuté řadě, tedy Asus Zenfone 6. Očekáváme top výbavu a výsuvnou konstrukci, možná i oboustranně výsuvnou, a několik odvozených modelů.

Honor už láká pozvánkou s matematickou rovnicí. Když ji správně vyřešíte, dozvíte se, že tisková konference proběhne 21. května v Londýně. Představí se rodina Honor 20, která bude mít nejméně dva modely (k základnímu se přidá také Honor 20 Pro). Telefony se zřejmě budou podobat sesterským Huawei P30 a P30 Pro, ale na foťáku nebude nápis Leica a patrně můžeme čekat jiné uspořádání fotoaparátů, nejspíše bude chybět 5× zoom, tedy hlavní trumf Huawei P30 Pro.

A pak jsou tu odložené premiéry – telefony, které už jsme na pódiu viděli, ale ještě se nezačaly prodávat. Samsung Galaxy Fold půjde k prvním evropským zákazníkům 26. dubna, ale co se českého trhu týče, víme jen, že v první vlně nebudeme. O něco později se přidá další ohýbačka, Huawei Mate X, a stále se čeká také na Sony Xperii 1.

Váš názor Další článek: SpaceX má problém: kosmická loď Crew Dragon explodovala během testu motorů záchranného systému

Témata článku: Video, Google, Asus, Samsung, Huawei, Týden mobilně, Smartphone, Pixel, OnePlus, Honor, Galaxy Fold, Sezóna, Model, Google I/O, Květen, Karta, Leica, Huawei Mást X, Valencie, Londýn


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu