Seznamka Yahoo! účtuje poplatky, ta česká už také

Seznamka na Yahoo! umožňuje posunout placené inzeráty na nějakou dobu na začátek výpisu, doplnit je fotografiemi atd. Platí se i za možnost odpovědět a inzerát. Spřízněné duše něco stojí.

V říjnu minulého roku čekalo seznámení chtivé na Yahoo! nemilé překvapení, za možnost odpovědět na inzerát si seznamka řekla o měsíční poplatek ve výši 19,95 dolarů. Nyní budou platit také ti, kdo chtějí své šance na seznámení posílit vylepšeným inzerátem: zaplatí 4,95 dolarů za kus. Vylepšení představuje možnost vkládat do inzerátu více fotografií nebo posunutí inzerátu výše na výpisu. Zadávání obyčejných inzerátů a procházení nabídek zůstává nadále zdarma. (New York Times)

Yahoo! se už nemůže spolehnout na příjmy z reklamy, a proto zpoplatňuje, co se dá. Uživatelé sice reptají, ale chápou, že každá legrace něco stojí. Mnoho z nich si dokonce ani neumí představit, kde jinde by mohli tytéž služby v odpovídající kvalitě získat zdarma nebo levněji. Nevěříte? Moje učitelka angličtiny například nedovedla pochopit, jakto že mi Yahoo! nenaběhne v okně po otevření prohlížeče. Jedním z nejčastěji vyhledávaných slov na Yahoo! je … Yahoo.

Možná za nějakou dobu nebudou na Yahoo! žádné jiné inzeráty než ty placené. Yahoo! pro to ani nebude muset nic dělat. Uživatelé si totiž stěžují, že placené inzeráty se drží na čelních pozicích i několik týdnů, a aby se člověk dostal na novější, avšak neplacené inzeráty, musí se probrat spoustou těch, které už dříve četl. Řešení je snadné: dříve nebo později zadavatelé inzerátů povolí a sáhnou do kapsy pro pět dolarů, aby také dostali šanci. Čím více lidí bude inzeráty platit, tím déle bude trvat, než se dostanete na neplacené. Až se překonávání placené inzerce stane neúnosným, přestanou mít i hledači spřízněných duší o neplacené inzeráty zájem. Ostatně, když musíte platit bezmála 20 dolarů i za to, že chcete na některé inzeráty odpovědět, nepřijde vám další poplatek tak divný.

Je to od Yahoo! chytrý tah. Minulý týden, když jsem se vrátil z Brna a vyprávěl, jak jsem se ráno nestihl seznámit v autobuse se spolucestující, doporučil mi známý jednu českou seznamku. Po chvilce mě dva inzeráty zaujaly, vězte, že kdyby bylo podmínkou, že odpovědět mohu jen za peníze, udělal bych to. Ostatně i Seznamka.cz (www.seznamka.cz) už přešla na placení, i když ne právě takto otevřenou formou. Za vylepšení inzerátu, zadání i odpověď, dokonce jeho správu přes SMS platíte více, než kolik obvykle odeslání textové zprávy stojí. Podle množství inzerátů, které někdo psal v mobilu nebo jim přiřadil vlastnost TOP, se zdá, že i Seznamce se její zpoplatnění celkem daří.

Zatímco se čeští vydavatelé online magazínů dohadují, jak zpoplatnit svůj obsah, servery, jako je Seznamka, už to reálně činí a nezdá se, že by se uživatelé bouřili.

Diskuze (5) Další článek: Výroba Pentia 4 Willamette skončena

Témata článku: Prohlížeče, Yahoo, Seznamka, Autobus, Hledač, Minulý týden, POP


Určitě si přečtěte

Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 36

David Polesný
VánoceNotebooky
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní