Facebook | Tinder | Seznamka

Seznamka od Facebooku se prozatím v Evropě nespouští. Firma narazila u úřadů

Podle aktuálních informací chtěl Facebook dnes spustit v Evropě svou seznamku Facebook Dating. Plán mu ale zhatily irské úřady, kterým se nelíbilo, že se o projektu dozvěděly příliš pozdě.

Facebook Dating je služba, se kterou chce sociální síť zaútočit proti velkým světovým seznamkám, který kraluje převážně Tinder. Chce přitom využít velkou uživatelskou základnu, jež má k dispozici. Služba jako taková vytváří oddělený profil od toho na Facebooku, kam si můžete přidat fotografie z Instagramu a přidat další podrobnosti. Následně je už na vás, zda se chcete seznámit s někým z vašeho okruhu známých, nebo kompletně cizím člověkem.

Klepněte pro větší obrázek 
Facebook Dating kombinuje rozhraní Instagramu a Tinderu.

Pracuje tak s poměrně velkým balíkem osobních dat, spuštění tudíž podléhá určitým pravidlům v rámci Evropské unie. Firma hlavně musí dodat zhodnocení dopadu zpracování uživatelských dat. Jak ale uvedla irská komise pro ochranu údajů, o chystané službě se dozvěděla pouze den před plánovaným spuštěním 13. února, což ji značně znepokojilo.

Spuštění se tak v rámci EU odkládá, podle vyjádření Facebooku ale dodali úřadům veškeré požadované dokumenty a teoreticky bychom nemuseli čekat příliš dlouho. Prozatím mohou Facebook Dating využívat pouze uživatelé v přibližně 20 zemích, mezi které patří například USA, Kanada, Brazílie, Mexiko či Thajsko.

Podívejte se, jak funguje služba Facebook dating:

Zdroj: The Verge

Diskuze (13) Další článek: Airbus odhalil model letadla budoucnosti. MAVERIC vypadá jako rogalo a ušetří pětinu paliva

Témata článku: Software, Evropa, USA, Instagram, Sociální sítě, Facebook, Mobilní aplikace, Evropská unie, Soukromí, Tinder, Mexiko, Seznamka, Kanada, Thajsko, Spuštění, The Verge, Brazílie, Služba, Facebook Dating


Určitě si přečtěte

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky