Facebook | Seznamka | Tinder

Seznamka od Facebooku se prozatím v Evropě nespouští. Firma narazila u úřadů

Podle aktuálních informací chtěl Facebook dnes spustit v Evropě svou seznamku Facebook Dating. Plán mu ale zhatily irské úřady, kterým se nelíbilo, že se o projektu dozvěděly příliš pozdě.

Facebook Dating je služba, se kterou chce sociální síť zaútočit proti velkým světovým seznamkám, který kraluje převážně Tinder. Chce přitom využít velkou uživatelskou základnu, jež má k dispozici. Služba jako taková vytváří oddělený profil od toho na Facebooku, kam si můžete přidat fotografie z Instagramu a přidat další podrobnosti. Následně je už na vás, zda se chcete seznámit s někým z vašeho okruhu známých, nebo kompletně cizím člověkem.

Klepněte pro větší obrázek 
Facebook Dating kombinuje rozhraní Instagramu a Tinderu.

Pracuje tak s poměrně velkým balíkem osobních dat, spuštění tudíž podléhá určitým pravidlům v rámci Evropské unie. Firma hlavně musí dodat zhodnocení dopadu zpracování uživatelských dat. Jak ale uvedla irská komise pro ochranu údajů, o chystané službě se dozvěděla pouze den před plánovaným spuštěním 13. února, což ji značně znepokojilo.

Spuštění se tak v rámci EU odkládá, podle vyjádření Facebooku ale dodali úřadům veškeré požadované dokumenty a teoreticky bychom nemuseli čekat příliš dlouho. Prozatím mohou Facebook Dating využívat pouze uživatelé v přibližně 20 zemích, mezi které patří například USA, Kanada, Brazílie, Mexiko či Thajsko.

Podívejte se, jak funguje služba Facebook dating:

Zdroj: The Verge

Diskuze (13) Další článek: Airbus odhalil model letadla budoucnosti. MAVERIC vypadá jako rogalo a ušetří pětinu paliva

Témata článku: Software, Sociální sítě, USA, Facebook, Instagram, Mobilní aplikace, Evropa, Evropská unie, Seznamka, Tinder, Kanada, Mexiko, Soukromí, Francouzská AFP, Služba, Brazílie, The Verge, Thajsko, Spuštění, Facebook Dating


Určitě si přečtěte

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

Windy je laboratoř na počasí: 12 tipů, jak se ve službě vyznat a využít ji naplno

** Předpověď počasí Windy nabízí nepřebernou škálu funkcí ** Zorientovat se v nich nemusí být vždy snadné ** Proto přinášíme 12 užitečných tipů a triků

Karel Kilián | 10

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11