Seznam.cz | Android | Mobilní aplikace

Seznam.cz má vlastního hlasového asistenta pro Android. Rozumí česky a nastaví i budík

Českého hlasového asistenta od Googlu jsme se ani po letech slibů doposud nedočkali, a tak vyrazil na pomoc Seznam a jeho psík Krasty. Ne, nekoukejte do kalendáře, opravdu dnes není 1. dubna.

Hlasový asistent od Seznamu je součástí nové verze jeho webového prohlížeče pro Android a můžete jej aktivovat v nastavení aplikace. Touto dobou by již měla být aktualizace na Play Storu. Jakmile asistenta povolíte a společně s ním mu udělíte právo běžet na popředí, po zavření prohlížeče se u hrany displeje zobrazí ikona pejska a v oznamovací oblasti notifikace, že poslouchá.

Hlasový asistent od Seznamu v akci:

Když nyní vyslovíte klíčové slovo Sezname chvíli počkáte, než asistent zareaguje a budete pokračovat několika podporovanými dotazy, asistent jim porozumí.

Aktuálně by měl pes Krasty zareagovat přinejmenším na dotazy:

 • Otevři/ spusť například Mapy.cz, Email, Novinky.cz (pokud jsou v telefonu nainstalována)
 • Jdi na Seznam
 • Kdo je, co je [hledaný výraz] spustí Seznam a zahledá [hledaný výraz]
 • Co je nového  –  spustí aplikaci TV Seznam
 • Přehraj/otevři zprávy – funguje, pokud je aplikace TV Seznam otevřena
 • Přehraj seriál [Lajna] – funguje, pokud je aplikace TV Seznam otevřena
 • Přehraj pohádku – spustí aplikaci Pohádky
 • Přehraj [jakýkoliv výraz] – spustí Spotify a zahledá. Vyzkoušeno například s Iron Maiden
 • Nastav budík na 14:45
 • Nastav časovač na 3 minuty
 • Zavři se

Na ikonu Krastyho při okraji displeje můžete také klepnout, načež se okolo něj zobrazí prstenec s nabídkou aplikací, které můžete rovnou spustit.

Jistě vás napadne, proč Seznam zvolil jako aktivační prosté slovo sezname, které můžeme použít i v jiném kontextu, a tak začne občas aplikace poslouchat i tehdy, když vyslovíte třeba seznam nákupu, účelem je ale ladění samotného programu. Vývojáři potřebují na větším vzorku uživatelů zjistit, jak se chová, jak reaguje, no a teprve podle toho jej budou dále vylepšovat.

Seznam slibuje napojení na znalostní zdroje a možná i Android Auto

Seznam například slibuje napojení na znalostní zdroje (ty vlastní, anebo třeba Wikipedii), takže by na dotaz co je/kdo je napříště mohl rovnou odpovědět. V tuto chvíli jde skutečně hlavně o test technologie jako takové a jak se bude chovat na stovkách nejrůznějších zařízení a hromadě verzí Androidu. Mimochodem, v tuto chvíli bude asistent nejspíše ještě stále zlobit na nejnovější verzi Android 11, byť Seznam slibuje, že na podpoře už pracuje.

Šíře otázek, na které dokáže asistent odpovědět, se bude v čase zvětšovat podle zájmu samotných uživatelů, autoři nám ale prozradili, že zvažují i některé pokročilejší kousky. Třeba napojení na automobilové ovládání Android Auto a neodmítli ani náš dotaz ohledně podpory IFTTT, aby mohl uživatel hlasem ovládat třeba i svoji chytrou domácnost.

Hlasového asistenta od Seznamu pro Android tedy určitě vyzkoušejte, v tuto chvíli je totiž z těch velkých značek opravdu jediný, který konečně reaguje i na české dotazy, byť jsou zatím omezené.

Diskuze (15) Další článek: U letiště v Los Angeles byl opakovaně spatřen člověk v jetpacku. Pátrá po něm FBI

Témata článku: Google, Seznam.cz, Spotify, Android, Mobilní aplikace, Google Asistent, Wikipedia, Play Store, Mobility, IFTTT, Hlasový asistent, Android Auto, TV Seznam, SBR, Asistent, HLA, Rozum, Seznam, Napojení, Dotaz, Budík, Aplikace, Krasty, Telefony s Androidem na Heureka.czSrovnávací test chytrých hodinek do 2000 Kč. Dříve vyhozené peníze, dnes už ty nejlepší dávají smysl

Srovnávací test chytrých hodinek do 2000 Kč. Dříve vyhozené peníze, dnes už ty nejlepší dávají smysl

Vybrali jsme osm chytrých hodinek s cenou maximálně 2 000 Kč. Díky nim můžete mít všechny notifikace hezky po ruce, případně vědět, jak moc jste se dnes hýbali nebo jak dobře, či špatně jste spali.

Jakub Michlovský
SrovnáníHodinky
Evropský satelitní internet z družice KA-SAT je už měsíc mimo provoz. Podezření padá na Rusko

Evropský satelitní internet z družice KA-SAT je už měsíc mimo provoz. Podezření padá na Rusko

** 24. února vstoupila ruská vojska na Ukrajinu ** Současně s tím proběhl útok na satelitní internetové připojení ** Ani po měsíci se síť z této události nevzpamatovala

Karel Kilián
UkrajinaSatelitInternet
Recenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

Recenze reMarkable 2. Geniální zápisník, úžasná technologie a e-ink rychlejší než iPad

** Hybrid tabletu a čtečky je špičkovým kusem hardwaru. ** Výrazně se omezuje na použití jako zápisníku a čtení. ** Ani u tohoto typu zařízení se nevyhneme předplatnému.

Stanislav Janů
reMarkableE-inkTesty
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky
Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Od 1. října 2021 platí upravené podmínky pro dotaci na FVE, přičemž v platnosti by měly zůstat až do roku 2025. Důležitou informací je, že jde o podmínky velmi štědré.

Jiří Kuruc
DotaceEnergetikaFotovoltaika