Seznam.cz | Android | Mobilní aplikace

Seznam.cz má vlastního hlasového asistenta pro Android. Rozumí česky a nastaví i budík

Českého hlasového asistenta od Googlu jsme se ani po letech slibů doposud nedočkali, a tak vyrazil na pomoc Seznam a jeho psík Krasty. Ne, nekoukejte do kalendáře, opravdu dnes není 1. dubna.

Hlasový asistent od Seznamu je součástí nové verze jeho webového prohlížeče pro Android a můžete jej aktivovat v nastavení aplikace. Touto dobou by již měla být aktualizace na Play Storu. Jakmile asistenta povolíte a společně s ním mu udělíte právo běžet na popředí, po zavření prohlížeče se u hrany displeje zobrazí ikona pejska a v oznamovací oblasti notifikace, že poslouchá.

Hlasový asistent od Seznamu v akci:

Když nyní vyslovíte klíčové slovo Sezname chvíli počkáte, než asistent zareaguje a budete pokračovat několika podporovanými dotazy, asistent jim porozumí.

Aktuálně by měl pes Krasty zareagovat přinejmenším na dotazy:

 • Otevři/ spusť například Mapy.cz, Email, Novinky.cz (pokud jsou v telefonu nainstalována)
 • Jdi na Seznam
 • Kdo je, co je [hledaný výraz] spustí Seznam a zahledá [hledaný výraz]
 • Co je nového  –  spustí aplikaci TV Seznam
 • Přehraj/otevři zprávy – funguje, pokud je aplikace TV Seznam otevřena
 • Přehraj seriál [Lajna] – funguje, pokud je aplikace TV Seznam otevřena
 • Přehraj pohádku – spustí aplikaci Pohádky
 • Přehraj [jakýkoliv výraz] – spustí Spotify a zahledá. Vyzkoušeno například s Iron Maiden
 • Nastav budík na 14:45
 • Nastav časovač na 3 minuty
 • Zavři se

Na ikonu Krastyho při okraji displeje můžete také klepnout, načež se okolo něj zobrazí prstenec s nabídkou aplikací, které můžete rovnou spustit.

Jistě vás napadne, proč Seznam zvolil jako aktivační prosté slovo sezname, které můžeme použít i v jiném kontextu, a tak začne občas aplikace poslouchat i tehdy, když vyslovíte třeba seznam nákupu, účelem je ale ladění samotného programu. Vývojáři potřebují na větším vzorku uživatelů zjistit, jak se chová, jak reaguje, no a teprve podle toho jej budou dále vylepšovat.

Seznam slibuje napojení na znalostní zdroje a možná i Android Auto

Seznam například slibuje napojení na znalostní zdroje (ty vlastní, anebo třeba Wikipedii), takže by na dotaz co je/kdo je napříště mohl rovnou odpovědět. V tuto chvíli jde skutečně hlavně o test technologie jako takové a jak se bude chovat na stovkách nejrůznějších zařízení a hromadě verzí Androidu. Mimochodem, v tuto chvíli bude asistent nejspíše ještě stále zlobit na nejnovější verzi Android 11, byť Seznam slibuje, že na podpoře už pracuje.

Šíře otázek, na které dokáže asistent odpovědět, se bude v čase zvětšovat podle zájmu samotných uživatelů, autoři nám ale prozradili, že zvažují i některé pokročilejší kousky. Třeba napojení na automobilové ovládání Android Auto a neodmítli ani náš dotaz ohledně podpory IFTTT, aby mohl uživatel hlasem ovládat třeba i svoji chytrou domácnost.

Hlasového asistenta od Seznamu pro Android tedy určitě vyzkoušejte, v tuto chvíli je totiž z těch velkých značek opravdu jediný, který konečně reaguje i na české dotazy, byť jsou zatím omezené.

Diskuze (14) Další článek: U letiště v Los Angeles byl opakovaně spatřen člověk v jetpacku. Pátrá po něm FBI

Témata článku: Google, Wikipedia, Spotify, Seznam.cz, Android, Play Store, IFTTT, Mobility, Google Asistent, Mobilní aplikace, Android Auto, Aplikace, Napojení, Dotaz, Asistent, Seznam, Krasty, TV Seznam, Budík


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 148

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 35

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 95

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu