Seznam zahajuje výrobu myší a dalších periferií

Společnost Seznam se pustila do dalšího byznysu. Po nedávno spuštěném bulváru Super.cz dojde v brzké době k ohlášení dalšího projektu, kterým má být výroba počítačového hardwaru.

V propagačních materiálech, které při této příležitosti Seznam vydal, se jako první vlaštovka objevila myš s červeným logem společnosti a obrázkem psího maskota Seznamu. Další předměty jako klávesnice, USB hrníčky, tablety aj. zařízení by se na trh měly dostat během následujících měsíců.

Jeden exemplář nové myši se nám podařilo získat, takže přinášíme první dojmy. Už na první pohled je zřejmé, že firma si neklade za cíl oslovit náročné hráče akčních her, případně velmi časté uživatele počítačů. Myš je spíše jednodušší, bez bočních tlačítek. Scrollovací kolečko pro posun na stránkách ovšem nechybí. Výrobním materiál je průsvitný plast, v zadní části je umístěna červená olejovitá kapalina, ve které plave psí maskot Seznamu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Celkový pohled na myš * Plovoucí pes v tekutině * Patentováno

Chvályhodný je fakt, že se jedná o optickou myš, takže nehrozí zanesení kuličky po delším používání. Myš celkem dobře padne do ruky, i když její povrch by mohl být drsnější. K počítači se připojuje pomocí USB konektoru.

Jak jsme se dozvěděli, probíhá jednání s dalším výrobcem, který by měl být schopen připravit pro Seznam myši včetně postranních tlačítek. Ty by potom sloužily k přímému přístupu do služeb Seznamu.

Reklamou na nové HW výrobky budou oslovováni uživatelé Seznamu skrze rozsáhlé reklamní kampaně, které startují 1. dubna. Produktový manažer Jindřich Myšička počítá s rychlým vstupem na trh a raketovým růstem. Podle jeho slov budou konkurenční firmy do dvou let zcela vytlačeny mimo trh.

Při speciálních příležitostech chce Seznam nabízet také trička s podobiznou Iva Lukačoviče. Na 1. května se můžeme těšit na perník (pardubický), taktéž s jeho vyobrazením. To prý proto, aby si do něj mohla kousnout každá pěkná holka.

Diskuze (21) Další článek: Odsouzený autor Blasteru se domohl zrušení pokuty

Témata článku: Myši, Náročné používání, Náročný hráč, Výroba, Červený log, Pěkná holka, Přímý vstup, První pohled, Červené tlačítko, Holka, Výrobní materiál, Přímý pohled


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF