Seznam odstartoval nový Stream.cz, konkuruje televizím

Zapomeňte na starý Stream.cz, je tu něco úplně nového. Seznam vzal inovaci od podlahy a výsledkem je internetová televize s nepřetržitým proudem a bez uživatelských videí.

Jak Seznam dříve avizoval, dnes spustil zcela novou a radikálně odlišnou verzi svého videoportálu Stream.cz. Zapomeňte na českou kopii YouTube v černém, Stream je teď skutečně něco úplně jiného. Pryč je možnost nahrávání uživatelských videí, k dispozici je pouze přehrávání profesionálních pořadů. Připomíná to běžnou televizi, ovšem říznutou hudební službou Mixér.

Nepřemýšlet, dívat se

Mixer.cz byl pro nový Strem jasnou inspirací. Na Mixéru, který byl spuštěn letos v dubnu, si Seznam vyzkoušel, jak lidé zareagují na zcela nové pojetí hudební služby, respektive internetové televize postavené na videoklipech. Uživatelům nabídl osm tematických kanálů, v rámci kterých je sice předem daná nabídka jednotlivých skladeb, které se postupně přehrávají, ale když má uživatel chuť, může v nich libovolně přeskakovat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Stream.cz. Jen co web otevřete, už to hraje. • k pořadům jsou k dispozici doprovodné informace a odkazy

Praktický stejný princip nabízí i nový Stream. Jen místo hudebních videí nabídne různé videopořady z vlastní dílny. Přehrávají se jeden za druhým v předem daném sledu, který je nastaven na pestré střídání pořadů a jejich epizod. Výsledkem je nepřetržitý kontinuální „televizní“ program. Stream stačí zapnout a sledovat jako běžnou televizi. A stejně jako v běžné televizi se zde občas objeví videoreklamy.

Na rozdíl od obyčejné televize však Stream umožní uživateli zásah do programu. Když se mu pořad nelíbí, může ho přeskočit, nebo si vybrat jen konkrétní pořady. Ty oblíbené si po přihlášení můžete uložit do svých oblíbených, ale bohužel jen v podobě dílčích epizod. Je docela škoda, že nelze přehrávat všechny starší epizody u jednoho vybraného pořadu. U každého pořadu najdete nějaké informace navíc, můžete přidávat i komentáře a rychle sdílet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jak už je teď u služeb Seznamu zvykem, mnoho funkcí zde nečekejte. Video můžete pozastavit, ztlumit, zvětšit na celou obrazovku, nebo změnit jeho kvalitu

A kolik je k dispozici pořadů? Možná se budete divit, stejně jako my. Na starém Streamu se to ani nezdálo, ale pořadů je tu k dispozici 91! Některé jsou samozřejmě už starší a dále neaktualizované.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Na konci pořadu se dozvíte, co bude následovat. Pokud by vám pořad nevyhovoval, můžete přeskočit na libovolný jiný.
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pořadů na výběr je 91 •  bohužel nelze sledovat videa jen z jednoho pořadu, do oblíbených se totiž řadí jen jednotlivé epizody

Reklam je ve vysílání zatím málo. Nicméně pohled do seznamu pořadů dává tušit, že Seznam.cz má ambice vydělávat i jinak – umístěním rovnou celých komerčních pořadů, které se pak vmísí do běžného streamu. Komerční pořad je zatím jeden – Warner Bros a uvidíte na něm různé upoutávky a pohledy do zákulisí filmů tohoto vydavatelství.

Klepněte pro větší obrázek
Design webu je responzivní, přizpůsobuje se velikosti okna prohlížeče a web tak můžete pohodlně prohlížet i v mobilu. Obzvlášť se to může hodit do bočního uchycení ve Windows 8/8.1

Seznam.cz na nové vlně

Pro Seznam je nový Stream dalším krokem v novém směru jednoduššího pojetí webových služeb. Nejde přitom jen o vizuální jednoduchost a eliminaci méně využívaných funkcí, ale také o „servírování“ obsahu.

Novou éru odstartoval bulvární web Super.cz, který nasadil do té doby nevídaný design. Až triviálně jednoduchý a přehledný. Aniž by si to uživatel uvědomil, po kliknutí na první zprávu hltal další a další, které mu byly nabízeny. Není divu, že byl design napodobován i u konkurence a že se ho Seznam dále držel například u svého sportovního webu Sport.cz. Do nového se rázem začaly převlékat další služby.

Ještě do konce roku chystá Seznam další zásadní inovace. Zcela přepracovaná bude služba Lide.cz, přibudou nové mobilní aplikace, ultrajednoduchý bude i nový e-mail. To už víme, tím se nám Seznam pochlubil v září. Ale něco nového bude i ve vyhledávači. Do redakční pošty totiž dorazila pozvánka na tiskovku, která se má věnovat právě jemu. O co půjde? Dozvíme se příští týden. Do té doby se můžete zabavit třeba na novém Streamu (anebo na Živě.cz).

Diskuze (32) Další článek: NSA krade miliony soukromých adresářů z Facebooku, Gmailu a IM sítí

Témata článku: Seznam.cz, Web, Stream.cz, Hudba, filmy, seriály, Nový, Web Design, Oblíbený web, Sled, Bros, Celá éra, Str, Tel, Česká televize sport živě, ODS, Nové pojetí, Nepřetržité vysílání, Stream, Sportovní web, Mixer, Pořad, Super, Hudební služba, Televize 02 sport živě, Starý pořadSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě