Kuk Vykuk
Kuk Vykuk
10. 12. 2015 • 22:48

V Mrkvosftu, kde nikdy nevytvořily žádnej trend můžou vo budoucnosti maximálně jen žvanit, stejně jako to dělal Vilík Brána. Vždycky někam přišel něco kváknul a trendech, všichni ho nábožně poslouchali jak ovce jenom protože měl miliardy a nikdy se z těch jeho keců nic nevyplnilo. A další rok se to vopakovalo znova a média zas ty jeho žvásty papouškovali dál. Jediná jejich divize co kdy za něco stála byla hardwérová. Kejich koncept tabletu - knihy, asi rok před prvním ajPadem vypadal naprosto svěže a fantasticky. Samozřejme byl přizdisr@čsky zařízlej mazlavou koulí Balmerem a Gates byl klasicky bez názoru na věc. Teprve v poslední době se snažej, ale jestli už není pozdě. Ten zoufalý pokus dostat 10 všude kam to jen jde (nyní i na jabka) mluví za vše. Prostě jim teče do bot. Jak se ve fotbale říká balon se musí hrát tam kde bude hráč v přístí okamžiku a ne tam kde je teď. ;)

dušan  rajninec (alter012)
10. 12. 2015 • 3:14

Niečo sa splní , ale prevažnú väčšinu ludia odmietnú , alebo skôr "nedorastieme" do toľkého blahobytu .

Lofwyr
9. 12. 2015 • 23:51

Majkrosoft uměl vždy dobře pobavit 😀

Petr Vesely
Petr Vesely
9. 12. 2015 • 22:14

A sakra.Tady je dnes nablito 😀

adblocker20155
9. 12. 2015 • 20:01

Počítačová rozhraní mají být intuitivnější, jednodušší, transparentnější ...myslíte tak hnusné jako ve Windows 10?:-O

Vladimír Bureš
Vladimír Bureš
9. 12. 2015 • 18:45

LOL "Všichni školáci budou umět programovat" ....pocitace jsou vsude kolem, ale pocitacova gramotnost jde dolu kazdej skolak jen rika to nejdu na googlu a od plinek na PC umi jen klikat na LIKE... dal se to neposunulo... tak nevim kde se stane ten prulom, 75% studentu nezvladne ani vzorce v Excelu 😃

Anonymizovaný
9. 12. 2015 • 15:30

Doteraz som nepochopil, prečo by mali vedieť všetci ľudia programovať. To akože Microsoft bude ponúkať mizerné produkty a my si budeme musieť naprogramovať svoje vlastné?Nemalo by to byť naopak, že sa majú stroje prispôsobiť luďom a nie ľudia strojom?
Kurnik, akože megaschopná digitálna hlasová asistentka čo zvládne všetko a potom aby som si ja všetko programoval pretože ak budem chcieť uložiť poznámku, najprv si musím naprogramovať poznámkový blok?

itamater
9. 12. 2015 • 13:46

Mě na článku nejvíce zaujal screenshot Visual Studia Kuby Čížka, kde si lze všimnout pokročilého použití async/await (C# PTL knihovna pro paralelní programování). A pak, že jsou redaktoři živě hloupí...

KosKarel
9. 12. 2015 • 11:53

Umělá inteligence byla předvídána už ve 30 letech se vznikem konceptu robotů, virtuální asistenti byly představeni už ve sci-fi z 50 let z téže doby jsou i koncepty strojových překladačů, programování se nám zjednodušuje kontinuálně už od 60 let, to je jako říci, že počítače se pořád zlepšují.
Většina těch nápadů není zase tak nová a byly prorokovány už po desetiletí.

Richard Škápík
Richard Škápík
9. 12. 2015 • 11:30

"Co bych měl rodině koupit k vánocům?""něco do 50Kč"To je taková švejkovská odpověď, nemyslíte? Toto bych rozhodně nenazýval dokonalým asistentem.Spíše něco stylem:"Manželce kupte koupací sadu xyz, 5x si ji vyhledávala v prohlížeči a chválila ji kamarádce, váš syn má v seznamu přání na Steamu Call Of duty 15".
"Siri, kup synovi to call of duty a pošlu mu jako dárek na steamu, manželce raději objednej z alzy nejlepší žehličku do 1000Kč a zaplať přes paypal."Takto si představuji dokonalé asistenty, nikoliv vaši ukázku...

frantaN47
9. 12. 2015 • 10:48

Vemu to bod po bodu:
1) si myslím že je v celku reálné, i když to asi nebude úplně dokonalé.
2) dokonalý asistent, ale né jako software někde v mobilu. Spíš bych to viděl na rozvoj asistentů v rámci robotiky. Humanoidní počítače, ale né s vyspělou AI.
3) klasické forma pc tu bude nadále i když né třeba ve stejné podobě. Ovládání kursorem(myší) a klávesnicí asi jen tak nezmizí.
4) 😀 Jo, asi jako co čech to muzikant. Někomu programování a technické věci nesedí a zabývá se přírodou. Aby všichni byli programátoři(tedy hrabali se v textovým kódu) je utopie.
5) těch rádoby AI strojů a "chytrých" přístrojů se docela děsím. Doufám, že lidstvo bude ale stále ovládat je a ne ony nás.
6) podobně jako 5. Pokud se to nezvrtne, tak asi ok.
7) pokud ten výpočetní výkon se použije na zkvalitnění života a ne na výpočty jak zničit civilizaci, tak by se i nějaké metody léčby mohly najít.
8) VRMMO a Matrix - sem s tím, jen ale aby lidi nezapomněli na reálný svět. 🙂
9) asi jako 6.
10) ale zas to moc nepřehánět.
11) to je také možné, výkon jde kupředu.
12) zas bych to moc nepřeháněl, aby to nakonec nebylo spíš naškodu.
13) stále inteligentnější bude i obrana - jo, ale ta inteligence bude i na druhé straně.
14) ideálně pak propojit kvantové počítače s umělou inteligencí a virtuální realitou a přidat i trochu z robotiky... něco mi to připomíná...
15) to už lze provést nyní. Stačí rozdat pár pralesním obyvatelům satelitní chytré mobily. Jen aby to ale chtěli používat tak, jak se předpokládá.
16) asi mluví o nanobotech, ale k tomu stačí jen dobře fungující program a né AI, která se může zbláznit a začít si dělat co chce, což by vedlo k podobnému stavu, jako jsou současné autoimunní nemoci.

Karel Starý (karel963)
Karel Starý (karel963)
9. 12. 2015 • 10:09

Uživatelé Windows 7 už jsou na vábení Microsoftu na desitky imunní, Windows 10 nechtějí.Žádné z lákadel Microsoftu už na uživatele sedmiček neplatí, uzivatele přestali upgradovat.Microsoft láká jak může, vymýšlí nové slogany pro pop-up nabídku, vyzdvihuje všechny přednosti desítek - jenomže bez efektu. Šťastní majitelé Windows 7 už nehnou ani brvou a setrvávají na dosavadním systému.
http://diit.cz/clanek/uzivatele-windows-... ...

dolph1888
dolph1888
9. 12. 2015 • 9:49

> Je mi prostě líto, ale to co mají není AI a to ani náhodou. "Automat" co na něco odpovídá nebo si dá 1 + 1 dohromady a kombinuje to s databází (pochopitelně se i učí) si sám sebe stále neuvědomuje - není to AI. Neumí se přizpůsobit - nečekaným věcem, rychle, intuitivně a z chyby se znova rychle poučit.
> Léčení rakoviny. Ne zde opravdu pouze počítače urychlují simulace (chemické, biologické a další) děje v buňkách. Ovšem tyto děje nejprve musí někdo rozluštit, a jak všichni víme naše znalosti nejsou zatím takové abychom - sestrojili a aktivovali první živou zcela umělou buňku! A to ani tu nejjednodušší, vlastně zatím neumíme stvořit život. Takže nevíme jak "přesně to funguje". Dokonce i o dělení, předávání informace se zatím pouze učíme, ano něco už víme, ale málo pár % z toho co je třeba, abychom mohli zadávat data do počítače a on "léčil rakovinu" resp. přímo bránil jejímu vzniku - genetické inženýrství.

hamik
9. 12. 2015 • 9:33

Predpovedi lidi z Microsoftu maji stejnou vahu jako kecy televiznich karetnich vestitelu v noci po konci vysilani. Neni to tak davno co se jeden zpoceny obtloustly CEO teto spolecnosti srdecne vysmival a prorokoval nulovou budoucnost novince na trhu - iphonum. Jaka je situace po par letech dnes vime vsichni, Apple luxuje z mobilniho trhu 90% zisku a je to jeho hlavni zdroj prijmu. Microsoft je firma s temer nulovou vizi, jedine co umi je se znacnym zpozdenim kopirovat ostatni uspesne projekty ktere vidi u jinych firem kolem sebe, nezvladne drzet jednotnou linii ani u tak elementarnich veci jako je uzivatelske rozhrani v jejich sw produktech.... co verze to prekopany koncept a smatlanina x ruznych stylu ze se v tom ani prase nevyzna. Takova firma chce cokoliv predpovidat? Velmi vtipne.

Garfield73
Garfield73
9. 12. 2015 • 8:18

No, tak na ten boj s rakovinou jsem fakt zvědavý. "Rakovina" jsou stovky různých nemocí. I kdyby ten super lék mēli teď, tak se bude 15 let schvalovat...
Takže kec jako obvykle...

Jiří Novotný (Shotgun Tokugawa)
Jiří Novotný (Shotgun Tokugawa)
9. 12. 2015 • 7:45

Jak nám ukázala historie, tak soudruzi z Redmondu moc budoucnost předvídat neumí.

vzach
9. 12. 2015 • 6:32

Copak by asi nějaký ten dokonalý asistent mohl poradit ženě, která neví, co chce, a nedá pokoj, dokud to nedostane? A je zde jisté riziko, že do r. 2026 utečou všichni z rozvojových zemí do EU, takže tam nezbude nikdo, kdo by používal internet nebo mobil. Jaký to asi bude mít vliv na to, aby všichni školáci uměli programovat? 😉

Jarda.abc
9. 12. 2015 • 6:29

Hned bod 1, 2, 3 je kravina.Překladač nezvládne ani speech to text v angličtině.
Pustil jsem si na youtube dokumentární film ( moje úroveň je taková, že občas potřebuji anglické titulky) a hned u prvního mluveného slova SENSE vypadl titulek SONS .

Adam Schubert
Adam Schubert
9. 12. 2015 • 0:53

A vsechno tohle se pri trose stesti bude dit bez Microsoftu! 😀@11. Takzvane post-quantum sifry samozrejme jiz existuji https://en.wikipedia.org/wiki/Post-quantum_cryptog... ... Jasne RSA, DSA jsou v post-quantum svete mrtve sifry... ale napriklad takovy AES se ~pouze oslabi tzn cca 128-bit AES bude v post-quantum ~odpovidat silou 64-bit AES a tak podobne... takze s 256-bit AES se bude dat jeste chvili zit.Problem spise vidim u komercniho SW a SW bez aktualizaci/aktivni podpory, kde zvysit zabezpeceni bude problem (uz vidim M$ a Intel jak se na post-quantum trepou, az budou muset firmy vymenit/upgradovat tisice pocitacu)
U OSS pravdepodobne jen prileti update s vynucenim pregenerovani klicu...

Monogatari
9. 12. 2015 • 0:39

Agenti Amnesty International budou přebírat otěže našich životů :-O

Dvořák1
9. 12. 2015 • 0:28

A zapomněli předpovědět to hlavní a tím jsou horší a horší Windows, až úplně Microsoft zanikne.

Názor byl 1× upraven, naposled 9. 12. 2015 00:28

Určitě si přečtěte

Články odjinud