Servisní balíček pro Windows NT 4.0 obsahuje řadu problémů

Nový Service Pack pro Windows NT 4.0, na který se čekalo skoro rok (!), obsahuje nejen "řádově stovky vylepšení", ale též hned spoustu menších problémů; očekává se tedy, že přijdou jeho další "postfixy".
Nový Service Pack pro Windows NT 4.0, na který se čekalo skoro rok (!), obsahuje nejen "řádově stovky vylepšení", ale též hned spoustu problémů; očekává se tedy, že přijdou jeho další "postfixy". Uvádí to přímo zpráva na MSNBC, tedy ze zdroje zčásti kontrolovaného firmou Microsoft, můžete si zde přečíst další podrobnosti, ovšem nejrozsáhlejší a hlavně updatovaný seznam je v Microsoft Knowledge Base. Především se jedná o nekompatibilitu s některými méně frekventovanými hardwarovými nebo softwarovými produkty, jako je karta Imagine 2 od Number Nine, System Soft Card Wizard, některé modely notebooků Dell Latitude, ovladače ATI Rage (známá věc, s těmi jsou problémy odjakživa), s Productivity Tips IntelliPointu (od Microsoftu).

Živě komentuje: Service Pack je třicetimegabajtový soubor obsahující opravy a update snad pro každou druhou funkci ve Windows NT 4.0 a není jenom jakousi sběrnou nádobou pro několik desítek hotfixů a postfixů. Musel totiž vyřešit především nejrůznější konflikty mezi nimi a ve vztahu k dalším programům či hardwarovým zařízením - vnímejme jej proto spíše jako update operačního systému se vším všudy. První praktické zkušenosti se Service Packem 4 jsou veskrze pozitivní: na server jej kromě speciálních a odůvodněných případů patří nainstalovat, pro pracovní stanici to není tak horké.

Váš názor Další článek: Windows NT a VELMI velké disky: co s tím?

Témata článku: Microsoft, Windows, Problém, Wizard, Rage, Imagine, Balíček, OBS, Dell Latitude, Tips, Servisní balíček

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů