Service Pack 4 pro Windows 2000 rychleji než od Microsoftu

Na oficiální Service Pack 4 pro Windows 2000 si budeme muset ještě chvíli počkat, pokud ale chce rychle aplikovat dostupné záplaty, může být vhodnější jít neoficiální cestou.
Pokud instalujete Windows 2000, je nutné nejen aplikovat poslední dostupný Service Pack, ale také notnou várku záplat, které byly vydány od jeho vydání. To může vést nejen k větší časové náročnosti, ale také hrozí nějaké to přehlédnutí.

Protože ale Microsoft ještě další Service Pack nějakou tu dobu neuvede, je tu jedna metoda, která může pomoci. Servery Tech-Critic a Winfuture sestavily z dostupných záplat Microsoftu tzv. Update Pack, který v jednom balíku sdružuje všechny záplaty od vydání Service Packu 3. Při instalaci si můžete vybrat, které jednotlivé opravy chcete instalovat, takže nejste plně závislí na automatice.

Klepněte pro větší obrázek

Nejedná se o oficiálně certifikovaný balíček od Microsoftu, není tedy individuálně testována vzájemná kompatibilita záplat, na druhou stranu může podobné řešení ušetřit čas při aktualizaci celého systému. V balíčku jsou všechny záplaty, které byly zveřejněny po instalaci Service Packu 3. Proto je nutné před instalací oprav z balíčku mít nainstalované také předchozí Service Packy.

Kromě Update Packu pro Windows 2000 je také k dispozici nedávno zveřejněný Update Pack pro Windows XP, který v podobném duchu obsahuje opravy zveřejněné po vydání Service Packu 1.

Diskuze (17) Další článek: DDR2 paměti odloženy o další rok

Témata článku: Windows, Service, Pack, Service pack, Update, Záplata, Vzájemná kompatibilita


Určitě si přečtěte

Solární panely v silnici vypadaly jako dobrý nápad. V praxi se ale neosvědčily

Solární panely v silnici vypadaly jako dobrý nápad. V praxi se ale neosvědčily

** Nápad použít na silnice místo asfaltu solární panely vypadal slibně ** Praktické testy však odhalily celou řadu nevýhod ** Nejhorší je směšná účinnost ve srovnání s fotovoltaickou elektrárnou

Karel Kilián | 65

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

Pojďme programovat elektroniku: Jak vlastně funguje akcelerometr a gyroskop nejen ve vašem telefonu

** Každý současný vybavený mobil má akcelerometr a gyroskop ** Jenže co každé z těchto čidel vlastně dělá a jak vypadá? ** Dnes si to vysvětlíme a do hry zapojíme i Airbus A380 a Arduino

Jakub Čížek | 11

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

Inteligentní akvárium Bluenero se o rybičky postará samo

** Chcete chovat akvarijní rybičky, ale nemáte čas se o ně starat? ** Chytré akvárium je samo nakrmí a postará se o jejich komfort ** Projekt Bluenero zatím sbírá finance na Indiegogo

Karel Kilián | 20

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku