Service Pack 4 pro Windows 2000 rychleji než od Microsoftu

Na oficiální Service Pack 4 pro Windows 2000 si budeme muset ještě chvíli počkat, pokud ale chce rychle aplikovat dostupné záplaty, může být vhodnější jít neoficiální cestou.
Pokud instalujete Windows 2000, je nutné nejen aplikovat poslední dostupný Service Pack, ale také notnou várku záplat, které byly vydány od jeho vydání. To může vést nejen k větší časové náročnosti, ale také hrozí nějaké to přehlédnutí.

Protože ale Microsoft ještě další Service Pack nějakou tu dobu neuvede, je tu jedna metoda, která může pomoci. Servery Tech-Critic a Winfuture sestavily z dostupných záplat Microsoftu tzv. Update Pack, který v jednom balíku sdružuje všechny záplaty od vydání Service Packu 3. Při instalaci si můžete vybrat, které jednotlivé opravy chcete instalovat, takže nejste plně závislí na automatice.

Klepněte pro větší obrázek

Nejedná se o oficiálně certifikovaný balíček od Microsoftu, není tedy individuálně testována vzájemná kompatibilita záplat, na druhou stranu může podobné řešení ušetřit čas při aktualizaci celého systému. V balíčku jsou všechny záplaty, které byly zveřejněny po instalaci Service Packu 3. Proto je nutné před instalací oprav z balíčku mít nainstalované také předchozí Service Packy.

Kromě Update Packu pro Windows 2000 je také k dispozici nedávno zveřejněný Update Pack pro Windows XP, který v podobném duchu obsahuje opravy zveřejněné po vydání Service Packu 1.

Diskuze (17) Další článek: DDR2 paměti odloženy o další rok

Témata článku: Windows, Service pack, Update, Pack, Service, Záplata, Window, Vzájemná kompatibilita


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky