Serverhousing od E po Z

(inzerce) Abyste zůstali konkurenceschopní, musí jít vaše technologie s dobou. I když by stačilo říct „vždyť je to jen elektřina a konektivita“, zaostávat nesmí ani váš poskytovatel serverhousingu.
Serverhousing od E po Z

Najít věci související se serverhousingem a začínající na písmenko A a několik následujících bychom jistě dokázali, základem služeb každého datového centra je však Elektřina. Vaše servery se bez ní neobejdou. Když vypadává a není dobře zálohovaná, vaše firma přichází o tržby. A když ji váš poskytovatel neměří, tahá z vás zbytečné peníze.

V Coolhousingu jsou všechny zákaznické servery připojeny na inteligentní zásuvky, které umožňují nejen restarty či vypnutí serveru, ale především měří jeho skutečný příkon. Dlouhodobý průměr příkonu je pak základem pro stanovení ceny služby. Mnozí zákazníci byli příjemně překvapeni, když zjistili, že mezi špičkovým a průměrným příkonem serveru bývá propastný rozdíl.

Klepněte pro větší obrázek 
Administrace hostingu Coolhousing umožňuje nejen monitoring jednotlivých přívodů napájení, nabízí však i možnosti vypnutí, zapnutí a restartování. A aby nemohlo dojít k mýlce, jednotlivé přívody napájení si může majitel služby libovolně pojmenovat.

Obyčejný malý webserver si v průměru řekne třeba jen o 50 W. A to je také hodnota, kterou najdete ve své smlouvě s Coolhousingem. Coolhousing vám totiž nebude fakturovat špičkový odběr sestavy ani nesmyslnou štítkovou hodnotu zdroje, ale skutečný dlouhodobý průměrný příkon vašeho serveru.

Konektivita datového centra Coolhousingu zažívá v posledních týdnech doslova revoluci. Do sítě byl osazen další router Juniper MX a zároveň byla zřízena kompletně pasivní 10Gbps přípojka do datového centra CE Colo (Sitel), kde v těchto dnech vzniká záložní lokalita Coolhousingu. Do Sitelu se přestěhovala také jedna z přípojek do NIXu a do sítě poskytovatele zahraniční konektivity Interoute.

Klepněte pro větší obrázek 
Coolhousing nabízí dvojitě zálohovanou konektivitu ze dvou geograficky oddělených lokalit.

Zákazníci serverhousingu, rack hostingu a dedikovaných serverů vyžadující vysokou dostupnost či spolehlivé zálohování si tak mohou vybrat ze dvou geograficky oddělených lokalit. V případě výpadku konektivity datového centra Coolhousing (NIX či transit) bude komunikace vedena přípojkou ze Sitelu a naopak. Samotný propoj obou lokalit je zálohován privátní VLAN skrz NIX. I tak obyčejné věci, jako jsou elektřina a konektivita se zkrátka dají dělat jinak.

Ono jinak v Coolhousingu znamená tak dobře, že se za kvalitu služeb budeme ochotni zaručit. Pokud vaše služba nefunguje naší vinou, můžete službu ukončit až 200 dní od zřízení a budou vám vráceny peníze.

Pokud si potřebujete služby jen vyzkoušet, můžete od služby bez udání důvodu během prvních čtrnácti dní odstoupit a vrátíme Vám peníze v plné výši. U služeb serverhousingu a rackhousingu navíc nabízíme možnost odstoupit od smluveného závazku do 60ti od spuštění služby a to bez jakýchkoliv sankcí! A konečně abyste se o své technologie nemuseli bát, máte je v Coolhousingu pojištěny například proti požáru, výbuchu, pádu letadla či libovolné vodní pohromě.

Coolhousing vašim serverům věnuje tu nejlepší péči od zálohované elektrické přípojky, přes kvalitní geograficky zálohovanou konektivitu až po nadstandardní záruky spokojenosti se službou.

Další článek: Computer 7/14: test světelných kompaktů a reproduktorů

Témata článku: Propastný rozdíl, Malý web, Sitel, Přípojka, Transit, Dlouhodobý průměr


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 43

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 41

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 244


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk