Microsoft | Tablety | Surface | Spekulace

Šeptanda: Surface Pro 8 konečně přinese Thunderbolt. Novinkou bude i 120Hz displej

Šeptanda: Surface Pro 8 konečně přinese Thunderbolt. Novinkou bude i 120Hz displej

Ve středu o páté nám Microsoft odhalí novou generaci počítačů Surface. O levném tabletu Go 3 už jsme se něco málo dozvěděli. Teď na internet unikly i informace o špičkovém modelu Surface Pro 8.

V Redmondu prý připravili nový tablet s odpojitelnou klávesnicí, který ponese 13" displej s tenkými rámečky a poprvé i 120Hz obnovovací frekvencí. Premiérou bude také rozhraní Thunderbolt, které se na zařízení objeví hned ve dvou konektorech.

Microsoft se dlouho vybýval i obyčejnému oboustrannému USB-C, ten poprvé nasadil až v sedmé generaci profi tabletu. Thunderbolt přinese vyšší propustnost a hlavně lepší možnosti pro externí periferie. K Surfacu by tak šel připojit například dok s externí grafikou kartou.

Surface Pro 8 má také obsahovat uživatelsky vyměnitelné SSD, což rozhodně vítáme. Microsoft to poprvé nabídl u modelů Pro X a Pro 7+, kde se objevily slot pro malé SSD formátu M.2 2230. Mozkem zařízení budou procesory Intel Core 11. generace, systémem samozřejmě Windows 11.

Uniklé parametry pochopitelně nemůžeme brát za potvrzené. Podle Toma Warrena z The Verge a nebo Zaca Bowdena z Windows Central, předních novinářů specializujících se na Microsoft, však odpovídají tomu, co o chystaném Surfacu v minulosti slyšeli ze svých zdrojů.

Diskuze (3) Další článek: Lesk, kůže a dřevo. Kolo Louis Vuitton je technologická nuda, ale tady jde o něco jiného…

Témata článku: Windows, Microsoft, Internet, Intel, Windows 11, Tablety, Surface, SSD, Klávesnice, Redmond, Thunderbolt, Spekulace, Generace, Displej, Tom Warren, Počítač, The Verge, Windows Central, ŠeptandaWindows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

Windows 11 běží dokonce i na nejlevnějším Raspberry Pi 4. A není to žádná katastrofa

** Vyrobil jsem si ISO obraz Windows 11 ARM ** Pomocí projektu WoR jsem ho nainstaloval na SSD ** A to pak připojil k maličkému Raspberry Pi 4 za tisícovku!

Jakub Čížek
Windows 11Raspberry Pi
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály