Sencor SPV-7702T: přenosný DVD/DivX/DVB-T přehrávač plný her

Pokud vás u přenosných přehrávačů trápí, že jde o jednoúčelové mašinky, budete z novinky Sencoru nadšeni. Když vám dojdou filmy, pustíte si televizi, a pokud ani tam nic zajímavého nebude, zahrajete si nějakou ze stovek počítačových her.

Musím se přiznat, že podobný přehrávač, jako je Sencor SPV-7702T jsem ještě v ruce neměl. V ceně běžného přenosného DVD přehrávače získáte něco s výbavou hodnou spíše počítače. Už jen samotný výčet funkcí je natolik vyčerpávající, že si jej radši odbudeme pěkně zčerstva. Tento Sencor s 18cm širokoúhlou obrazovkou tedy nabízí přehrávání DVD, zvládá DivX s českou podporou v titulcích, umí naladit tradiční analogovou i digitální DVB-T televizi, dokáže přehrávat i obsah z připojených USB disků a navrch k tomu přidává podporu stovek známých her – dokonce k přehrávači dostanete malý gamepad.

Klepněte pro větší obrázek


Kolik funkcí znáš, tolikrát jsi přehrávačem

U zařízení, která se chlubí více než dvěma funkcemi, je často oprávněná obava, nakolik dobře je bude splňovat. Zde se musím přiznat, že výhrady mám snad jen k přehrávání z USB disků. Dařilo se mi přehrávat pouze z USB klíčenek, pevné disky ani s připojeným podpůrným napájením nefungovaly. Podporu tolika funkcí řeší Sencor využitím modulů různých výrobců. Každá část se tedy ovládá jinak, vzhled nabídek je rozdílný a vše je dohromady jaksi slepené. Na druhou stranu výrobce nedělal kompromisy ve výbavě a každá část tak má velmi dobré vlastnosti.

DVB-T část dobře známe z ostatních přenosných i stolních řešení, funguje spolehlivě s plnou podporou češtiny v EPG a díky vestavěnému plnému anténnímu konektoru si poradí i bez nějakých redukcí. Analogová televize funguje, nebyla jí však věnována taková péče. Hůř se tedy ovládá a doporučíme ji jen pro nouzové sledování. Teleskopická anténa připojená na modulu s akumulátorem je ale slabá.

Přehrávání z DVD, USB a hraní her má vlastní ovládání. Podpora XviD, DivX 4 a 5 je na velmi dobré úrovni (chybí jen GMC), bohužel starší DivX 3.11 přehrávač plně nezvládá. Žluté titulky jsou čitelné a s podporou češtiny, z hudebních formátů přehrávač umí MP3, MP3Pro a WMA. Na rozhraní USB moc nespoléhejte, nezvládne všechna zařízení.


Utajené Nintendo

Sencor na krabici uvádí jen „300 snadných her na přiloženém CD“. K přehrávači dostanete malý gamepad s křížovým ovladačem a čtyřmi tlačítky, který připojíte do pseudoUSB konektoru. Není to USB gamepad – k počítači jej nepřipojíte. Když však spustíte některou z her na přiloženém CD, je vám hned jasné, že máte v ruce poklad. Uvnitř malého přehrávače je totiž schována podpora pro legendární herní konzoli NES od Nintenda. Super Mario Bros, Pacman, Castlevania, a stovky dalších pro hraní na cestách. Ve hrách na přiloženém CD se ale moc nevyznáte, jsou totiž špatně pojmenované. Můžete si ale stáhnout libovolnou hru z internetu (třeba www.romhustler.net), uložit na USB klíčenku a hned hrát.

Klepněte pro větší obrázek

Gamepad má čtyři tlačítka, původní pro NES používal jen dvě. Nepůsobí sice výrazně odolným dojmem, pár her si ale rádi zahrajete

Je jasné, že se zde Sencor pohybuje na tenkém ledě. Nikde na krabici není ani zmínka o Nintendu, byť je to jasný prodejní tahák. Podobně hry na přiloženém CD nejsou jen od již zaniklých společností – Nintendo či Lucas Arts přece jen stále existují. Zatím se toto zařízení ale prodává.


V kolektivu oblíben

Přes masivní výbavu nevybočuje přehrávač svými rozměry ze zaběhaných standardů. Díky odpojitelné baterii je použitelný i v terénu, s bohatým základním příslušenstvím jej snadno zapojíte i v automobilu. Zde oceníte dva konektory pro sluchátka – cestující vzadu nebudou rušit. Pro základní ovládání si plně vystačíte s jedenácti tlačítky přímo na přístroji, nezapomínejte doma ale dálkové ovládání, například titulky u DVD bez něj nepřepnete.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Plná výbava konektorů nabízí i dva konektory pro sluchátka

Displej lze sledovat i z širšího úhlu a obraz je na přenosné zařízení kvalitní. Někteří majitelé hlásí vypadávající barvy při větším rozevření displeje, to jsem ale nepozoroval. Přehrávač má mimo výstupu také vstup videa a zvuku. Můžete jej tedy použít i jako monitor pro videokameru.

Klepněte pro větší obrázek

Sencor SPV-7702T má šanci stát se prodejním hitem. Dostupná cena a kompletní výbava s dobrou podporou češtiny vás nezklamou. Lepší by mohlo být konstrukční provedení, chybět může starší DivX a podpora USB disků bych si také zasloužila zlepšit. Klady ale převažují.

Klepněte pro větší obrázek

Dálkové ovládání s nerozlišenými membránovými tlačítky není žádná radost, pro řadu funkcí je ale nezbytné

Sencor SPV-7702T
DVD/DivX/DVB-T přehrávač
8 490 Kč s daní
Fast ČR
www.sencorczech.cz, tel: +420 323 204 111
obrazovka TFT LCD
úhlopříčka 18 cm (7 palců)
digitální tuner DVB-T MPEG-2
analogový tuner PAL DK/BG
čeština v EPG ano
DivX přehrávač podpora MP3, MP3 Pro, WMA, MPEG-1, DivX 4-5, XviD, Qpel, Packet bitstream, JPEG
konektory externí anténa, 2× sluchátka, vstup/výstup videa, vstup/výstup zvuku, napájení, USB konektor, konektor pro gamepad
rozměry
(š × v × h)
195 × 31 × 149 mm
hmotnost 840/690 g s/bez akumulátoru
funkce navíc podpora her pro Nintendo NES, přehrávání z USB disků
příslušenství dálkové ovládání, audio kabel, video kabel, napájecí adaptér, akumulátor s externí anténou, adaptér pro napájení v autě, gamepad, manuál, CD s hrami

Verdikt

Vybavenější přenosný přehrávač na našem trhu nenajdete, přitom cena v internetových obchodech je velmi nízká. Pokud si na dovolenou berete velký notebook jen kvůli filmům a nějakým těm hrám, tady dostanete navíc i televizní příjem.

obraz (20 %)

7,0/10

zvuk (20 %)

7,0/10

funkce (15 %)

10/10

ovládání (10 %)

9,0/10

výdrž (15 %)

8/10

cena (20 %)

10/10

celkem

84 %

Klepněte pro větší obrázek 
výbava
podpora her pro NES
podpora češtiny
   
Klepněte pro větší obrázek 
konstrukční provedení
nepřečte všechny USB disky
slabá anténa na akumulátoru

Článek vznikl
ve spolupráci
s časopisem
Computer
a čerpá
z čísla 17/06.

Diskuze (41) Další článek: Oživeno ve 12.30: POZOR na e-maily vyžadující přístupové údaje k účtům u ČS!

Témata článku: Video, DVD, Externí anténa, Super Mario Bros, USB DVB-T tunery k notebookům, Kabely konektory redukce audio, DVB-T, Lcd herní konzole, Gamepad, Hero, Dobré ovládání, Dálkové ovládání, Plný, Přehrávač, Sluchátka k televizi, Televizní sluchátka, Plná výbava, DVB, Hra, Televize Sencor, Dostupná cena, Televize LED, Auto antény, Pacman, Žluté tlačítko


Určitě si přečtěte

Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
Air Bank, Fio banka a MONETA zakládají alianci pro bankovní identitu
Jakub Čížek
BankaČeskoeGovernment
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 69

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5