Seminář ASE na Linuxu koncem týdne

2. února 1999
Computer 2/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Tento čtvrtek 4. 2. pořádá společnost Sybase ČR jednodenní seminář o svém tučňákovém hitu uvedeném před pár měsíci - produktu Adaptive Server Enterprise.
Tento čtvrtek 4. 2. pořádá společnost Sybase ČR v prostorách svého sídla (Tychonova 2, Praha 6) jednodenní seminář o svém "tučňákovém" hitu uvedeném před pár měsíci - produktu Adaptive Server Enterprise. Na programu, který začíná v 9:00 je základní seznámení s vlastnostmi serveru, s databázovými objekty a s problematikou transakčního zpracování. Stranou nezůstane ani otázka manipulace s daty či programování v rozšíření jazyka SQL - Transact-SQL. Účast na semináři je nutno předem zaregistrovat a uhradit částku 990.- Kč (bez DPH). Bližší informace lze také získat na tel. 02 - 2431 0808 či na adrese czech_services@sybase.com.

Živě komentuje: Za těch pár měsíců, co ASE na Linuxu používám, jsem se nesetkal s větším problémem (a ty menší byly způsobeny mnou samým). Verze pro tuto platformu se od komerčních liší pouze neexistencí servisní podpory. Přestože je součástí distribuce podrobně zpracovaná dokumentace, pro začátečníky s produkty Sybase může být zvládnutí některých vlastností či postupů poněkud obtížnější - ASE zcela jistě nepatří do kategorie programů, které je možné kvalitně používat bez podrobnějšího studia. Absenci podpory by měly nahrazovat krátké semináře - bohužel, ty už zdarma nejsou. Na druhou stranu, pokud budeme chtít ASE pro Linux používat pro komerční účely (v případě konkrétního zájmu doporučuji pečlivě prostudovat licenční podmínky, zejména pak přístup k serveru z jiných platforem), poplatky za semináře jsou řádově nižší než cena komerčních distribucí. Vzhledem k tomu, že semináře Sybase bývají zpravidla velmi kvalitní, účast nezbývá než doporučit.

Váš názor Další článek: Computer 2/99

Témata článku: Semi, Seminář, Lin


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?