Japonsko | Herní konzole | Hry

Sega Astro City Mini: prťavý arkádový automat umožní hrát 36 legendárních her

Miniaturní herní konzole jsou dnes v módě. Japonská Sega odhalila další produkt, kterým hodlá reinkarnovat herní pecky z osmdesátých let minulého století. Sega Astro City Mini je zmenšená (a mírně upravená) verze arkádového automatu Astro City z roku 1993.

Součástí jeho softwarové výbavy bude 36 herních titulů, jako jsou: Alien Syndrome, Alien Storm, Golden Axe, Golden Axe: The Revenge of Death Adder, Columns II, Dark Edge, Puzzle & Action: Tant-R, Virtua Fighter, Fantasy Zone, Altered Beast a mnohé další.

Sega Astro City Mini

Přístroj je vybaven obrazovkou, reproduktory, jedním osmisměrným joystickem a osmi tlačítky. Kromě toho nabízí na zadní straně port HDMI, přes který ho můžete připojit k monitoru či televizoru a užít si hraní legendárních pecek na velké obrazovce.

Z dalších konektorů zmiňme dva porty USB-A, přes které lze připojit další periferie, a konektor pro připojení sluchátek. K napájení slouží konektor microUSB – v tuto chvíli však není známo, zda bude Sega Astro City Mini disponovat baterií a jestli ji tedy bude možné používat bez závislosti na elektrické síti.

Na japonském trhu se herní konzole Sega Astro City Mini objeví koncem tohoto roku. Její doporučená cena je 12 800 japonských jenů, což je v přepočtu přibližně 3400 korun vč. DPH. V tuto chvíli není známo, zda bude produkt dostupný i na dalších trzích.

Diskuze (6) Další článek: Test foťáků do 30 000 Kč: Jen větší čip nestačí a na zrcátku nezáleží

Témata článku: Hardware, Japonsko, Herní konzole, Hry, Port, Sega, Legendární hra, Automaty, Konektor microUSB, Pecka, Konektor, MINI +Microsoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy