Japonsko | Herní konzole | Hry

Sega Astro City Mini: prťavý arkádový automat umožní hrát 36 legendárních her

Miniaturní herní konzole jsou dnes v módě. Japonská Sega odhalila další produkt, kterým hodlá reinkarnovat herní pecky z osmdesátých let minulého století. Sega Astro City Mini je zmenšená (a mírně upravená) verze arkádového automatu Astro City z roku 1993.

Součástí jeho softwarové výbavy bude 36 herních titulů, jako jsou: Alien Syndrome, Alien Storm, Golden Axe, Golden Axe: The Revenge of Death Adder, Columns II, Dark Edge, Puzzle & Action: Tant-R, Virtua Fighter, Fantasy Zone, Altered Beast a mnohé další.

Sega Astro City Mini

Přístroj je vybaven obrazovkou, reproduktory, jedním osmisměrným joystickem a osmi tlačítky. Kromě toho nabízí na zadní straně port HDMI, přes který ho můžete připojit k monitoru či televizoru a užít si hraní legendárních pecek na velké obrazovce.

Z dalších konektorů zmiňme dva porty USB-A, přes které lze připojit další periferie, a konektor pro připojení sluchátek. K napájení slouží konektor microUSB – v tuto chvíli však není známo, zda bude Sega Astro City Mini disponovat baterií a jestli ji tedy bude možné používat bez závislosti na elektrické síti.

Na japonském trhu se herní konzole Sega Astro City Mini objeví koncem tohoto roku. Její doporučená cena je 12 800 japonských jenů, což je v přepočtu přibližně 3400 korun vč. DPH. V tuto chvíli není známo, zda bude produkt dostupný i na dalších trzích.

Diskuze (6) Další článek: Test foťáků do 30 000 Kč: Jen větší čip nestačí a na zrcátku nezáleží

Témata článku: Hardware, Japonsko, Herní konzole, Hry, Pecka, Legendární hra, Sega, Konektor, Automaty, Port


Určitě si přečtěte

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 159

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11