Šéfova aktovka

Na to, aby sekretářka nemusela hláskovat vaše jméno a papírek se vzkazem se neztratil, ale samozřejmě i pro mnoho dalších funkcí, je tu Symantec ACT! – program pro organizaci a správu kontaktů.
„Šéf tady teď není, můžu mu napsat vzkaz? Jakže jste říkal to jméno a číslo, špatně vám rozumím!“ Povídáte si takhle po telefonu často se sekretářkou vašeho obchodního partnera? Na to, aby sekretářka nemusela hláskovat vaše jméno a papírek se vzkazem se neztratil, ale samozřejmě i pro mnoho dalších funkcí, je tu Symantec ACT! – program pro organizaci a správu kontaktů.

Situace, kterou jsem popsal, se bohužel stále opakuje ve většině firem, existují však i světlé výjimky. Tam používají program pro správu zákazníků společně s připojením ISDN – ihned při zvednutí telefonu vás milá sekretářka osloví vaším jménem a ptá se, jakže dopadl pondělní oběd se šéfem, který jste si domlouvali minulý týden. Stihla se totiž před tím, než zvedla telefon, podívat na volající číslo a v programu ACT! najít příslušný kontakt.

Nepřilepte se ke svým bločkům
Za hlavní přínos těchto programů bych pokládal hlavně to, že můžete prakticky navždy zahodit bločky post-it a podobné, ve kterých za žádnou cenu nebudete mít nikdy přehled a už vůbec je nebudete archivovat. Od chvíle, co si program nainstalujete na vaši firemní síť, je vše na obrazovce před vámi. Vy i váš šéf máte dokonalý přehled o tom, jak probíhá komunikace se zákazníky, jak vypadá váš denní plán a jak plníte zadané úkoly.

Základem programu je přehledná databáze obchodních partnerů, ve které se jednoduše pohybujete po abecedně řazených záznamech, případně můžete hledat podle všech možných kritérií. U každého kontaktu si na liště vespod obrazovky vybíráte, zda chcete zrovna vidět všechny události, které se s tímto partnerem udály, nebo aktivity, které udělat musíte, případně informace o tom, co jste mu nabídli z produktů vaší firmy, další kontakty domů, na asistentky apod.

Vše na jedné hromadě
Všechny uvedené položky včetně designu obrazovky je možné jednoduše v menu modifikovat tak, že na obrazovce vidíte jen to, co skutečně ke své práci potřebujete. Kontakty dále můžete rozdělovat do skupin třeba podle regionů působnosti. Všechny naplánované akce se ihned objeví i na vašem denním, příp. týdenním plánu a budou vám připomínány s předstihem, jaký si sami určíte. Určitě využijete rozesílání (i hromadné) dopisů, faxů, e-mailů, některým přijde vhod i možnost telefonovat automaticky přímo z programu. Stejně tak můžete zapomenout na e-mailovací programy – ACT! i toto hravě zvládá. Pokud doposud pracujete s databází klientů v jiném programu, není problém všechna data importovat do ACT!, a stejně tak lze data i exportovat.

ACT! je velikým přínosem pro vedoucí pracovníky firem, kteří tak mají dokonalý přehled o zákaznících i svých podřízených. Jeho postupnou modifikací lze získat program jednoduše nahrazující několik různých aplikací. Nevýhodu programu vidím v tom, že i u verze 2000 je na trhu pouze anglická varianta programu, což budou řadoví pracovníci neovládající plynně angličtinu jistě přijímat s nelibostí.

program pro správu kontaktů
Symantec Act! 2000
Zdroj: Virklis
Telefon: (02) 692 58 38
Cena: 8 900 Kč bez DPH
9 345 Kč vč. DPH
Parametry: aplikace pro Windows, instalační CD-ROM, manuál
Zdroj: Computer 21/99
Diskuze (2) Další článek: Monitory Philips 105B10 a 107B10: kancelářští braši

Témata článku: Windows, Akt, Šéf, Obchodní plán, Post-itTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Nejnovější expedice v No Man

Nejnovější expedice v No Man's Sky vás uvězní na písečné planetě

No Man's Sky přidává další obsah a další poutavé dobrodružství.

Michal Maliarov
No Man's SkyVideo