Google | Amazon | Xbox

Šéf Xboxu vidí největší budoucí konkurenci v Googlu a Amazonu. Důvodem je hraní v cloudu

V oblasti herních konzolí jsou největšími soupeři Microsoft a Sony se svými zařízeními Xbox a PlayStation. Třetím menším hráčem je i Nintendo, ale to se stále zaměřuje na poměrně specifické publikum a hry.

Šéf divize Xboxu - Phil Spencer v rozhovoru pro web Protocal ale prozradil překvapivou věc. Největší budoucí konkurenci nevidí v Sony ani Nintendu, protože ani jedna společnost nemá zkušenosti a dostatečně pokročilou cloudovou infrastrukturu na to, aby mohla poskytovat plnohodnotné streamované hraní z datacenter.

Oproti tomu Amazon a Google jsou asi nejzkušenější v tomto segmentu a to nejen v oblasti samotných datacenter a optimalizace, ale i rychlosti doručování obsahu ke koncovým uživatelům přes internetové linky po celém světě.

Dle jeho slov sám Microsoft investoval desítky miliard dolarů do Azure v průběhu několika posledních let a Nintendo nebo Sony takto zásadně nepostupují, protože zatím není proč. Sony ani Nintendo nemají v rámci cloudu žádný významný byznys.

Google tento rok spustí finální verzi cloudové herní platformy Stadia, Amazon již rovněž chystá vlastní řešení a nyní došlo ke spuštění finální verze GeForce Now od Nvidie, která si zase vyvíjí a vyrábí vlastní grafické karty.

Amazon a Google ale mají výhodu rovněž v tom, že mohou poskytovat různé výhodné balíčky služeb pro zákazníky, protože jejich záběr je velmi široký a zasahuje jak do oblasti her, tak i hudby, filmů, knih a dalších podobně.

Otázka tak zní, jestli do budoucna přežije klasický výrobce herní konzole s vysokým lokálním výkonem, dojde k hybridnímu řešení nebo naopak většina nenáročných uživatelů postupně přejde na cloudové hraní. Možná se postupně dočkáme i nějaké spolupráce. V tomto směru už minulý rok uzavřel dohodu Microsoft se Sony, s cílem společně rozvíjet cloudové hraní.

Diskuze (3) Další článek: Geneticky modifikovaní motýli chrání úrodu před škůdci

Témata článku: Microsoft, Google, Cloud, Amazon, GeForce Now, PlayStation, Hry, Sony, Xbox, Herní konzole, Nintendo, Google Stadia, Streamované hraní, Cloud a virtualizace, Protocal, Microsoft a Sony, Konkurence, Stadium, Finální verze, Datacentrum, Hraní, Phil Spencer, Xbox a Playstation, Herní konzole na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony