Google | Amazon | Xbox

Šéf Xboxu vidí největší budoucí konkurenci v Googlu a Amazonu. Důvodem je hraní v cloudu

V oblasti herních konzolí jsou největšími soupeři Microsoft a Sony se svými zařízeními Xbox a PlayStation. Třetím menším hráčem je i Nintendo, ale to se stále zaměřuje na poměrně specifické publikum a hry.

Šéf divize Xboxu - Phil Spencer v rozhovoru pro web Protocal ale prozradil překvapivou věc. Největší budoucí konkurenci nevidí v Sony ani Nintendu, protože ani jedna společnost nemá zkušenosti a dostatečně pokročilou cloudovou infrastrukturu na to, aby mohla poskytovat plnohodnotné streamované hraní z datacenter.

Oproti tomu Amazon a Google jsou asi nejzkušenější v tomto segmentu a to nejen v oblasti samotných datacenter a optimalizace, ale i rychlosti doručování obsahu ke koncovým uživatelům přes internetové linky po celém světě.

Dle jeho slov sám Microsoft investoval desítky miliard dolarů do Azure v průběhu několika posledních let a Nintendo nebo Sony takto zásadně nepostupují, protože zatím není proč. Sony ani Nintendo nemají v rámci cloudu žádný významný byznys.

Google tento rok spustí finální verzi cloudové herní platformy Stadia, Amazon již rovněž chystá vlastní řešení a nyní došlo ke spuštění finální verze GeForce Now od Nvidie, která si zase vyvíjí a vyrábí vlastní grafické karty.

Amazon a Google ale mají výhodu rovněž v tom, že mohou poskytovat různé výhodné balíčky služeb pro zákazníky, protože jejich záběr je velmi široký a zasahuje jak do oblasti her, tak i hudby, filmů, knih a dalších podobně.

Otázka tak zní, jestli do budoucna přežije klasický výrobce herní konzole s vysokým lokálním výkonem, dojde k hybridnímu řešení nebo naopak většina nenáročných uživatelů postupně přejde na cloudové hraní. Možná se postupně dočkáme i nějaké spolupráce. V tomto směru už minulý rok uzavřel dohodu Microsoft se Sony, s cílem společně rozvíjet cloudové hraní.

Diskuze (3) Další článek: Geneticky modifikovaní motýli chrání úrodu před škůdci

Témata článku: Google, Microsoft, Cloud, Amazon, Herní konzole, Nintendo, Hry, GeForce Now, Sony, Xbox, Playstation, Google Stadia, Streamované hraní, Cloud a virtualizace, Datacentrum, Protocal, Phil Spencer, Microsoft a Sony, Xbox a Playstation, Konkurence, Stadium, Hraní, Finální verze


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky