Twitter

Šéf Twitteru na vedení firmy nebohatne. Loni si vydělal 1,4 dolaru

Šéf Twitteru na vedení firmy nebohatne. Loni si vydělal 1,4 dolaru

Zcela unikátní mzdu získal loni šéf Twitteru Jack Dorsey. Ačkoli by člověk čekal, že ve své pozici bude sklízet milionové částky, Dorsey si vydělal pouhých 1,4 dolarů. Částka je symbolická, šéf Twitteru obdržel jeden cent za každý znak, který dříve síť povolovala. Upozornila na to agentura Bloomberg.

Je to navíc první mzda Dorseyho od té doby, co se před čtyřmi lety vrátil do vedení firmy. První tři roky neobdržel ani cent. Vyplývá to z prohlášení, které Twitter zaslal americké Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC).

Dorsey k tomu samozřejmě není násilně nucen, mzdy a veškerých bonusů se vzdal dobrovolně, aby ukázal „své odhodlání a víru směrem k potenciálu Twitteru,“ jak firma uvedla v dokumentu.

Proč se rozhodl v roce 2018 změnit názor a přece jen mzdu získat (byť tak nízkou), není jasné. 1,4 dolaru neboli 140 centů je nicméně odkaz na jednu dlouhou éru Twitteru, kdy lidé mohli do příspěvku vložil zprávu jen o 140 znacích. Dnes je limit dvojnásobný a není vyloučeno, že i mzda Dorseyho se zdvojnásobí na ohromných 2,8 dolarů.

Šéf Twitteru není jediným ani prvním ředitelem v Sillicon Valley, který se rozhodl vzdát finančního ohodnocení. Symbolickou mzdu si vypláceli i Steve Jobs z Applu nebo zakladatelé Googlu Eric Schmidt, Sergej Brin a Larry Page. Stejně tak se k tomu uchýlili John Chambers z Cisco Systems nebo Larry Ellison z Oraclu.

Diskuze (6) Další článek: Hra o trůny online: Kde sledovat seriál legálně s českými titulky

Témata článku: Apple, Twitter, Steve Jobs, Cisco Systems, Larry Page, Oracle, Twitter Jack Dorsey, Sergey Brin, John Chambers, Dolar, Vedení firmy, Vedení, Znak, Dorsey, Mzda, Cent, Larry Ellison, Bloomberg, Google Eric Schmidt, Sillicon Valley


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 252Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu