Spotify | Předplatné

Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil

Foto: Pixabay.com
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil | Foto: Pixabay.com

Uživatelé Spotify v několika částech světa budou muset brzy sáhnout hlouběji do kapsy. Šéf hudební streamovací služby Daniel Ek při prezentaci finančních výsledku za poslední kvartál oznámil, že firma má v plánu zdražovat, jelikož výrazně zlepšila svou nabídku a její obsah má větší hodnotu. 

Ek však nechtěl prozradit, o které trhy půjde, ani jak velké by toto zdražení mělo být. Jen zmínil, že se to bude týkat hodně lokalit, takže je dost možné, že si připlatíme i v Česku. Obecně má jít o místa, kde již existuje určitá stabilní báze platících uživatelů, u kterých se očekává, že budou věrní i po zvýšení ceny. Zatím je jisté, že ke zdražení dojde v Belgii, Švýcarsku, Bolívii a Ekvádoru. 

Lepší a hodnotnější nabídkou ředitel mínil především podcasty, do kterých služba v posledních roce masivně investovala. Již jich nabízí okolo 1,9 milionu a řada je k nalezení i v češtině, nabídku podcastů na Spotify postupně rozšiřují například česká publicistická média. Ek ovšem odkazoval hlavně na exkluzivní smlouvy například s bývalou první dámou Michelle Obamovou, společností DC Comics nebo tvůrcem hry League of Legends Riot Games. 

Spotify také tento měsíc zavedlo možnost, že tvůrci podcastů si mohou do pořadů zařadit licencovanou hudbu. To vše podle Eka dává Spotify dostatečný důvod, aby mohlo přistoupit ke zdražení – na trzích, které existují déle, společnost dle svých slov skutečně vidí, že uživatelé zvyšují čas, který na službě tráví. Navíc tam, kde již ceny byly zvýšeny, zájem lidí neopadl. 

Ek nicméně podotkl, že je třeba postupovat opatrně. Stále probíhá celosvětová pandemie, mnoho lidí je finančně ohroženo a nedává příliš velký smysl zdražovat uprostřed recese. Takže i když je nyní jisté, že Spotify ceny zvýší, možná to bude ještě chvíli trvat.

Co se týče samotných výsledků za poslední finanční období, Spotify nedosáhlo svého cíle ani v tržbách, ani v zisku. Připsalo si alespoň 6 milionů nových platících uživatelů, celkem jich je 144 milionů. Po započítání neplatících lidí Spotify aktuálně hlásí 320 milionů aktivních uživatelů denně. 

Jak vybrat tu správnou hudební službu?

Diskuze (81) Další článek: Létající auto Liberty úspěšně prošlo testy a smí na evropské silnice a dálnice

Témata článku: Software, Spotify, Hudba, filmy, seriály, Švýcarsko, Předplatné, Platící uživatel, Uživatelé, Bude, Obsah, Belgie, Zdražení, Podcast, Ekvádor, Česká republika, Část světa, Bolívie, Michelle Obamová, Daniel Ek, Software na Heureka.czNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Quantic Dream možná pracuje na novém projektu z univerza Hvězdných válek

Quantic Dream možná pracuje na novém projektu z univerza Hvězdných válek

Tvůrci adventur Heavy Rain a Detroit: Become Human se vydávají do předaleké galaxie.

Michal Maliarov
Quantic DreamSpekulace
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy