Grafické karty | Nvidia | GeForce RTX 3000

Šéf Nvidie: omezená dostupnost GeForce RTX 3080 a 3090 bude trvat až do příštího roku

Nemilou zprávou jsou nové informace, které šéf Nvidie Jensen Huang prozradil v rámci konferenčního hovoru s novináři. Dle jeho slov se totiž dostupnost nových grafických karet GeForce RTX 3080 a 3090 jen tak nezlepší.

Podle jeho vyjádření je poptávka po těchto kartách tak velká, že nebude naplno uspokojena ani do konce roku. A to se přitom týká pouze současné poptávky. Pokud vezmeme v potaz i poptávku před Vánocemi, která je vždy nejvyšší v celém roce, bude to ještě horší.

Než se tak doslova dostane na všechny bez čekání, bude to trvat až do roku 2021. Šéf Nvidie rovněž zmínil, že to není problém výroby, ale právě rekordní poptávky, která předčila všechna očekávání. Je jasné, že nejde ze dne na den zvýšit počet potřebných waferů v továrnách Samsungu, protože tyto kontrakty se uzavírají na měsíce dopředu a Samsung má i spoustu jiných zákazníků, včetně samotného Samsungu.

„Prodejci takový fenomén nezaznamenali ani v poslední dekádě a dal by se připodobnit například s uvedením prvního Pentia nebo Windows 95. A my jsme prostě na takovou vlnu nebyli připraveni. Snažíme se co nejvíce zvyšovat objemy výroby, vše co nejdříve odesíláme, ale hned je to vyprodané.“ upřesnil šéf Nvidie.

Uvidíme, co na konci měsíce předvede AMD s grafickými kartami řady Radeon RX 6000, které by mohly poptávku od Nvidie zmírnit. Nedostupnost karet totiž Nvidii ublíží, protože řada uživatelů určitě raději koupí model od AMD (pokud bude k dispozici a bude konkurenceschopný), případně někteří koupí za podobné peníze novou generaci herních konzolí PlayStation 5 nebo Xbox Series X, které budou v prodeji v listopadu.

Diskuze (39) Další článek: Zeiss ZX1 je nový foťák s Androidem za bezmála 170 tisíc korun

Témata článku: AMD, Grafické karty, Samsung, Nvidia, Ampere, GeForce RTX 3000, Xbox Series X, Výroba, Poptávka, Grafická karta, Jensen Huang, Dostupnost, GeForce, Pentium, Radeon, Omezená dostupnost, UBL


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 5

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 44


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači