Apple | Škola

Šéf marketingu Applu: Chromebooky jsou ve školách jenom proto, že jsou levné. Děti, které je používají, nebudou úspěšné

Apple je známý pro své prémiové počítače a tablety, které nepatří k nejlevnějším. Firma se také už několik let snaží zaujmout školy a studenty, kterým nabízí produkty se slevou a služby či aplikace pro vzdělávání. Jenže na americkém trhu jí silně konkuruje Google. Jak konkurenta Apple vnímá? Jako vetřelce, který školy zaplavil levnými počítači, které neprobouzejí v dětech kreativitu a slouží jen pro testování. 

V tomto duchu se vyjádřil Phil Shiller, dlouholetý šéf marketingu Applu, kterého můžete znát také z představovacích keynote. V rozhovoru pro Cnet.com byl dotazován na nový MacBook Pro 16" a v závěru padla i otázka, jak Apple vnímá růst popularity Chromebooků od Googlu na vzdělávacím trhu. 

„Chromebooky se dostaly do učeben, upřímně řečeno proto, že jsou to levné nástroje pro požadované testování. Pokud všechno, co chcete dělat, je testování dětí, tak dobře, levný notebook to může zajistit. Ale děti se pak nestanou úspěšnými,“ řekl Phil Shiller. 

Předtím se přitom nepřekvapivě rozpovídal o tom, že pro mladší děti je ideálním společníkem iPad, který jim pomůže v učení a inspiruje je ke kreativitě. 

Nelichotivě se Phil Siller vyjádřil i ke konkurenčním počítačům na platformě Windows, na které byl dotazován v souvislosti s tím, že řada profesionálních kreativců opouští počítače Applu a přecházejí právě na počítače s Windows. Tam už ve vyjádření nebyl tak ostrý. Dle očekávání se vyjádřil v tom smyslu, že svět je pestrý a každý si může vybrat, nicméně PC nebude nikdy fungovat tak skvěle jako Mac. 

Diskuze (93) Další článek: Bezpečný prohlížeč Brave odstraňuje nálepku „beta“, vychází stabilní verze 1.0

Témata článku: Notebooky, Google, Apple, Počítače, Windows, iPad, Marketing, Škola, Šéf marketingu, Dítě, Phil Shiller, Lev, Počítač, Chromebook


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky