Apple | Škola

Šéf marketingu Applu: Chromebooky jsou ve školách jenom proto, že jsou levné. Děti, které je používají, nebudou úspěšné

Apple je známý pro své prémiové počítače a tablety, které nepatří k nejlevnějším. Firma se také už několik let snaží zaujmout školy a studenty, kterým nabízí produkty se slevou a služby či aplikace pro vzdělávání. Jenže na americkém trhu jí silně konkuruje Google. Jak konkurenta Apple vnímá? Jako vetřelce, který školy zaplavil levnými počítači, které neprobouzejí v dětech kreativitu a slouží jen pro testování. 

V tomto duchu se vyjádřil Phil Shiller, dlouholetý šéf marketingu Applu, kterého můžete znát také z představovacích keynote. V rozhovoru pro Cnet.com byl dotazován na nový MacBook Pro 16" a v závěru padla i otázka, jak Apple vnímá růst popularity Chromebooků od Googlu na vzdělávacím trhu. 

„Chromebooky se dostaly do učeben, upřímně řečeno proto, že jsou to levné nástroje pro požadované testování. Pokud všechno, co chcete dělat, je testování dětí, tak dobře, levný notebook to může zajistit. Ale děti se pak nestanou úspěšnými,“ řekl Phil Shiller. 

Předtím se přitom nepřekvapivě rozpovídal o tom, že pro mladší děti je ideálním společníkem iPad, který jim pomůže v učení a inspiruje je ke kreativitě. 

Nelichotivě se Phil Siller vyjádřil i ke konkurenčním počítačům na platformě Windows, na které byl dotazován v souvislosti s tím, že řada profesionálních kreativců opouští počítače Applu a přecházejí právě na počítače s Windows. Tam už ve vyjádření nebyl tak ostrý. Dle očekávání se vyjádřil v tom smyslu, že svět je pestrý a každý si může vybrat, nicméně PC nebude nikdy fungovat tak skvěle jako Mac. 

Diskuze (93) Další článek: Bezpečný prohlížeč Brave odstraňuje nálepku „beta“, vychází stabilní verze 1.0

Témata článku: Notebooky, Google, Apple, Počítače, Windows, iPad, Marketing, Škola, Dítě, Šéf marketingu, Chromebook, Počítač, Phil Shiller, Lev


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky