Sedmý RealPlayer je venku a vypadá šikovně

9. listopadu 1999
Computer 21/99 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Pokud si chcete zpříjemnit práci s Internetem a chcete plně využít multimedialitu, kterou poskytuje, zkuste dostat to nejlepší s RealPlayerem 7.
K okamžitému dostání uvolnila společnost RealNetworks včera program RealPlayer 7 Basic a RealPlayer 7 Plus, oboje pro Windows i Macintosh. Přehrávač prošel několika významnými a takřka dramatickými proměnami, zvláště pak v okamžité spustitelnosti, novém uživatelském rozhraní a ovládacích prvcích.

Úžasným rysem je programovatelnost aplikace ve smyslu uživatelského zkrášlení – ačkoliv skiny se stále nekonají, bylo provedeno mnoho kroků k příjemné práci v RealPlayeru. Jednou ze skvělých výhod, kterými RP7 disponuje, je okamžitý přístup k informacím, zábavě či zprávám – to umožňuje propojení se zhruba dvěma stovkami rádiových internetových kanálů a stanic, především však ale Real.com a Take5.

Nová verze kromě pěkného zevnějšku obsahuje i mnoho funkcí, které práci skutečně zpříjemní. Ovládání je intuitivní a jednoduché. Program se spouští až o 40 % rychleji než tomu bylo u minulé verze G2, spotřebovává o 45 % méně RAM paměti a zhruba o polovinu snižuje zátěž na procesor, což jsou čísla, která skutečně potěší. Další novinkou jsou tlačítka Forward a Back – význam je zřejmý, podobně jako u internetového prohlížeče umožňuje přecházet mezi po sobě otevíranými dokumenty. „Plná“ verze RP7 – RP7 Plus – poskytuje několik dalších rysů – pestrobarevný ekvalizér s možností automatické úpravy zvuku (za což může technologie SmartEQ); něco podobného jsem sice spatřil již dávno ve Winampu, nicméně tam jsem o jeho funkcionalitě ze zkušenosti nepříliš přesvědčen. Přednastavené hodnoty nastavení ekvalizéru jsou Instrumental, Hip Hop, Funk, Dance Mix, Blues, Metal , New Age a osmdesátá léta. Mimo to RP7 Plus dokáže podobně jako SB Live! simulovat různá přehrávací prostředí, takže již bude možné si po večerech pouštět Bacha ve Skleníku nebo Karla Gotta v Ocelové trubce.

RP7 Basic je možné ihned zdarma stáhnout na domovské stránce společnosti RealNetworks; minimální verze má 3,3 MB a verze Plus obsahující rovněž i ukázky i zabudovaný help 7,4 MB. Jde o 120denní verzi, která po uplynutí tohoto počtu dní přestane fungovat. Kompletní verze RP7 Plus stojí $29,99.

Diskuze (5) Další článek: Computer 21/99

Témata článku: Windows, Prohlížeče, Bach, Plná zátěž, Funky, Minimální úprava, Hope, Sed, Forward, Plus, 6 Plus, Hip Hop, Kompletní úprava, Podobná funkcionalita, New Age, Výpad, Basic, Dance, Metal, Blues


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk