Sedmero Canonů – novinky pro jarní sezónu

Canon včera představil sedm nových digitálních fotoaparátů, mezi kterými najdeme nejen nové verze bestsellerů, ale také zcela nové modely v zajímavých segmentech.

Novinky sahají od nejlevnější po nejvyšší kategorii s 8 Megapixely. I ty nejlepší ale nejsou zrcadlovky, pouze velmi kvalitní fotoaparáty.

Canon A310

Nová varianta nejobyčejnějšího Canonu A300. Třistadesítka nabízí 3,2 Megapixely (2048×1536), procesor Digic pro kvalitní snímání a zpracování obrazu, nemá ale vestavěný zoom. Novinkou varianty 310 je samostatné tlačítko pro přímý tisk fotografií na připojené tiskárně, případně rychlé přenesení fotografie do počítače. Nově je možné nahrát video ve VGA kvalitě do délky 30 sekund a až 3 minuty v nižších rozlišeních. Všechny filmy lze editovat přímo ve fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek

Očekávaná cena je 199 dolarů nebo 199 Euro.

Canon A75

Nástupce velmi oblíbené A70 zachovává většinu známých a oceňovaných vlastností. Tedy trojitý optický zoom, rozlišení 3,2 Megapixely a bohatou funkční výbavu. Novinka A75 přidává podobně jako A310 tlačítko pro rychlý tisk a vylepšený záznam videa. Nově je v A75 také čidlo orientace fotoaparátu a 13 kreativních fotografických režimů, z nichž nový Special Scene režim nabízí přednastavené hodnoty například pro ohňostroj, pláž, sníh, pod vodou a podobně.

Klepněte pro větší obrázek

Očekávaná cena je 299 dolarů nebo 329 Euro.

Ixus 430, 500 a IIs

Kompaktní Ixus 400 také dostal své nástupce a to hned dva. Ixus 430 vychází z minikompaktu Ixus 400, nabízí tedy trojitý zoom a rozlišení 4 Megapixely. Už možná tušíte, čím se bude od 400 lišit :). Ano, takže tu máme samostatné tlačítko pro rychlý tisk. Další novinka – lepší videoklipy – je ale vyhrazena až variantám Ixus 500 a Ixus IIs. Jistě odhadnete, že 500 bude mít rozlišení 5 megapixelů, je to pravda a tak už i do tohoto mimořádně kompaktního těla Canon vtěsnal 5Mpixelový čip. Varianta IIs je vylepšenou verzí Ixus II, zachovává dvojnásobný optický zoom a rozlišení 3,2 Mpixely.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Ceny jsou pěkně rozvrstvené 299, 399 a 499 dolarů nebo 349, 479 a 529 Euro pro Ixus IIs, Ixus 400 a Ixus 500. Ceny u nových verzí jsou tedy stejné jako u těch starších. Za stejnou cenu je tak více funkcí.

PowerShot S1 IS

S1 IS je první významnou novinkou z tohoto přehledu a současně vstupem Canonu mezi oblíbené kompaktní fotoaparáty s desetinásobným zoomem. PowerShot S1 IS nabízí základní rozlišení 3,2 megapixelu, ale navíc desetinásobný optický zoom s optickým stabilizátorem obrazu, výklopný LCD displej nebo záznam VGA videa rychlostí 30 snímků za sekundu. Zoom objektivu je poháněn ultrazvukovým motorem se dvěma rychlostmi, kdy běžně u fotek jede rychleji, při záznamu videa se přepne na pomalejší tichý režim. Funkčně je dále podobný novému A75. Hledáček je digitální.

Klepněte pro větší obrázek

Uváděná cena je 499 dolarů nebo 599 Euro. V evropské ceně se tedy jedná už o větší nárůst.

PowerShot Pro1

Další novinkou je PowerShot Pro1, dle názvu profesionální produkt a nová vlajková loď řady PowerShot. V těle o rozměrech zhruba modelu G5 soustředil Canon čip s výstupním rozlišením 8 Megapixelů (3264×2448), sedminásobný optický zoom (28-200 mm) v profesionální optice Canon L-Series. Tato optika byla zatím vyhrazena jen nejvyšším modelům, nyní se dostává i do třídy kompaktů. Ač na pohled může vypadat jako zrcadlovka, je hledáček digitální. Funkčně je fotoaparát vybaven maximálně, slabší jsou videoklipy, které jsou horší než u S1 IS a tak na úrovni předchozích variant. Toto ale opravdu není videokamera, takže to tolik nevadí.

Tímto modelem jde Canon po krku Sony F828 a bude zajímavé sledovat jejich souboj.

Klepněte pro větší obrázek

Cena je stanovena stejně jako u Canonu EOS300D, se kterým bude jistě také proto srovnáván. Cena je tedy 999 dolarů nebo 1199 Euro.

Diskuze (28) Další článek: Červ DoomJuice připravuje půdu pro nový DoS útok

Témata článku: Video, Canon, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Sed, Can, Rychlý tisk, Stejné tělo, Fotografický režim, Nejlevnější verze, Kompaktní digitální fotoaparáty, Digitální fotoaparáty canon, Variant, Zoom, Profesionální varianta, Kvalitní čip, Nástupce, Nejlevnější varianta, Jar, Canon Powershot, Megapixel, Varianta, Kvalitní fotoaparát, Tichý režim, Objektivy canon, Novi


Určitě si přečtěte

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 146

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 41

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 50


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači