Sedmero Canonů – novinky pro jarní sezónu

Canon včera představil sedm nových digitálních fotoaparátů, mezi kterými najdeme nejen nové verze bestsellerů, ale také zcela nové modely v zajímavých segmentech.

Novinky sahají od nejlevnější po nejvyšší kategorii s 8 Megapixely. I ty nejlepší ale nejsou zrcadlovky, pouze velmi kvalitní fotoaparáty.

Canon A310

Nová varianta nejobyčejnějšího Canonu A300. Třistadesítka nabízí 3,2 Megapixely (2048×1536), procesor Digic pro kvalitní snímání a zpracování obrazu, nemá ale vestavěný zoom. Novinkou varianty 310 je samostatné tlačítko pro přímý tisk fotografií na připojené tiskárně, případně rychlé přenesení fotografie do počítače. Nově je možné nahrát video ve VGA kvalitě do délky 30 sekund a až 3 minuty v nižších rozlišeních. Všechny filmy lze editovat přímo ve fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek

Očekávaná cena je 199 dolarů nebo 199 Euro.

Canon A75

Nástupce velmi oblíbené A70 zachovává většinu známých a oceňovaných vlastností. Tedy trojitý optický zoom, rozlišení 3,2 Megapixely a bohatou funkční výbavu. Novinka A75 přidává podobně jako A310 tlačítko pro rychlý tisk a vylepšený záznam videa. Nově je v A75 také čidlo orientace fotoaparátu a 13 kreativních fotografických režimů, z nichž nový Special Scene režim nabízí přednastavené hodnoty například pro ohňostroj, pláž, sníh, pod vodou a podobně.

Klepněte pro větší obrázek

Očekávaná cena je 299 dolarů nebo 329 Euro.

Ixus 430, 500 a IIs

Kompaktní Ixus 400 také dostal své nástupce a to hned dva. Ixus 430 vychází z minikompaktu Ixus 400, nabízí tedy trojitý zoom a rozlišení 4 Megapixely. Už možná tušíte, čím se bude od 400 lišit :). Ano, takže tu máme samostatné tlačítko pro rychlý tisk. Další novinka – lepší videoklipy – je ale vyhrazena až variantám Ixus 500 a Ixus IIs. Jistě odhadnete, že 500 bude mít rozlišení 5 megapixelů, je to pravda a tak už i do tohoto mimořádně kompaktního těla Canon vtěsnal 5Mpixelový čip. Varianta IIs je vylepšenou verzí Ixus II, zachovává dvojnásobný optický zoom a rozlišení 3,2 Mpixely.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Ceny jsou pěkně rozvrstvené 299, 399 a 499 dolarů nebo 349, 479 a 529 Euro pro Ixus IIs, Ixus 400 a Ixus 500. Ceny u nových verzí jsou tedy stejné jako u těch starších. Za stejnou cenu je tak více funkcí.

PowerShot S1 IS

S1 IS je první významnou novinkou z tohoto přehledu a současně vstupem Canonu mezi oblíbené kompaktní fotoaparáty s desetinásobným zoomem. PowerShot S1 IS nabízí základní rozlišení 3,2 megapixelu, ale navíc desetinásobný optický zoom s optickým stabilizátorem obrazu, výklopný LCD displej nebo záznam VGA videa rychlostí 30 snímků za sekundu. Zoom objektivu je poháněn ultrazvukovým motorem se dvěma rychlostmi, kdy běžně u fotek jede rychleji, při záznamu videa se přepne na pomalejší tichý režim. Funkčně je dále podobný novému A75. Hledáček je digitální.

Klepněte pro větší obrázek

Uváděná cena je 499 dolarů nebo 599 Euro. V evropské ceně se tedy jedná už o větší nárůst.

PowerShot Pro1

Další novinkou je PowerShot Pro1, dle názvu profesionální produkt a nová vlajková loď řady PowerShot. V těle o rozměrech zhruba modelu G5 soustředil Canon čip s výstupním rozlišením 8 Megapixelů (3264×2448), sedminásobný optický zoom (28-200 mm) v profesionální optice Canon L-Series. Tato optika byla zatím vyhrazena jen nejvyšším modelům, nyní se dostává i do třídy kompaktů. Ač na pohled může vypadat jako zrcadlovka, je hledáček digitální. Funkčně je fotoaparát vybaven maximálně, slabší jsou videoklipy, které jsou horší než u S1 IS a tak na úrovni předchozích variant. Toto ale opravdu není videokamera, takže to tolik nevadí.

Tímto modelem jde Canon po krku Sony F828 a bude zajímavé sledovat jejich souboj.

Klepněte pro větší obrázek

Cena je stanovena stejně jako u Canonu EOS300D, se kterým bude jistě také proto srovnáván. Cena je tedy 999 dolarů nebo 1199 Euro.

Témata článku: Video, Canon, Nejlevnější verze, Objektivy canon, Canon Powershot, Tichý motor, Digitální fotoaparáty canon, Kvalitní digitální kompaktní fotoaparáty, Variant, Kvalitní čip, Nástupce, Nejlevnější varianta, Varianta, Profesionální varianta, Kompaktní digitální fotoaparáty, Zoom, Stejné tělo, Megapixel

28 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ivana 30. 11. 2004 9:01:59
    Potomci mi někam zašantročili instalační cd na stahování fotek z Canon 75....
  • Jakub Hegenbart 10. 6. 2004 17:11:06
    Chichi...mám ho za 10 kKč :)
  • Jakub Hegenbart 10. 6. 2004 17:09:08
    Co se Vám nelíbí na ultrazvukovém motoru? Je to významový ekvivalent...
Určitě si přečtěte

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

Země se jenom o vlásek vyhnula věčnému zmrznutí

** Země po většinu doby své existence zmrzlá rozhodně nebyla ** Podle nového výzkumu tomu však unikla jen o vlásek ** Kdyby totiž byla jenom o 15 procent dále od Slunce, tak by prý kompletně celá zamrzla

20.  9.  2017 | Stanislav Mihulka | 9

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

CCleaner obsahuje softwarovou havěť! Tvůrcům se do kódu dostali hackeři

** Masově oblíbený program pro softwarovou očistu Windows ovládli hackeři ** Narušení se podařilo zavčas odhalit, unikla jen data o počítačích uživatelů ** Je paradoxní, že CCleaner byl slabě zabezpečen, když jej letos koupil Avast

18.  9.  2017 | David Polesný | 46

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

Hacknutý CCleaner je mnohem zákeřnější, než se zdálo. Update na novou verzi nestačí, proveďte obnovu systému

** Chyba v CCleaneru je závažnější, než se zdálo ** Update na novou verzi nemusí stačit ** Přinášíme detaily

21.  9.  2017 | Stanislav Janů | 61

Noční strana Venuše vydala další tajemství

Noční strana Venuše vydala další tajemství

18.  9.  2017 | Jiří Černý

Americká armáda si pořizuje nové švédské pancéřovky Carl Gustav

Americká armáda si pořizuje nové švédské pancéřovky Carl Gustav

** Pancéřovky Carl Gustav jsou přenosné bezzákluzové protipancéřové zbraně ráže 84 mm se sofistikovanou optikou ** Jejich první verze byla vyrobena již v roce 1946 ** Mj. si je oblíbili i v americké armadě

21.  9.  2017 | Stanislav Mihulka


Aktuální číslo časopisu Computer

Vyplatí se ještě těžit kryptoměny?

Velký test studentských notebooků

Test pěti levných soundbarů

Nejlepší chytré hodinky