AI ve vyhledávačích | Google I/O

Search Labs: Generativní AI pronikne i do klasického vyhledávače Google. Ani nebudete muset otevírat Barda

Generativní AI nebude v případě Googlu jen záležitostí chatbota Bard. V následujících měsících se s ní budeme pomalu setkávat i v klasických výsledcích vyhledávače ve formě bloků jako doposud.

AI experimenty v Search Labs

Firma některé tyto speciality zpřístupní skrze novou laboratoř pro early-adoptery jménem Search Labs, ve které si budou moci aktivovat nejrůznější vyhledávací experimenty.

Generativní AI v klasickém vyhledávači pomůže s komplexními dotazy, kvůli kterým bychom dnes zamířili do chatbota, nicméně vysloveně nevyžadují dialogový přístup.

Klepněte pro větší obrázek
Odpověď vygenerovaná AI přímo v Googlu bez potřeby otevírat Barda

Typickým příkladem je cestování a dotaz, zdali se pro výlet s dětmi hodí spíše lokalita A, nebo lokalita B jako na obrázku výše. Google vygeneruje syntetizovanou odpověď, kvůli které bylo doposud třeba navštívit web pro cestovatele.

Zatím jen na pozvánku

Generativní AI nicméně pomůže třeba i s nákupy jako ve videu níže.

Ukázka Google Search Labs:

Search Labs bude zatím jen na pozvánky a zpočátku opět jen pro americké IP adresy, jak tomu bylo zpočátku i s Bardem, který dnes Google konečně otevírá všem zájemcům. První šťastlivci dostanou přístup v horizontu příštích týdnů. 

Klepněte pro větší obrázek
Search Labs bude zpočátku jen na pozvánky
Diskuze (2) Další článek: Firefox 113 generuje těžší hesla, lépe přehrává video v režimu PiP a má náhradu za GIF

Témata článku: Google, Vyhledávače, AI ve vyhledávačích, Bard, Cestování, Experiment, Google I/O, Výlet, Vyhledávač, Pozvánka, Laboratoř