Seagate a WD také zkracují záruku na 1 rok

Když jsem nedávno oznamoval, že Maxtor počínaje prvním říjnem zkrátí záruku u svých disků ze tří let na jeden rok, strhla se velká diskuze, že Maxtor tím nepochybně ztratí mnoho zákazníků. Ale co se nestalo - Seagate a Western Digital zamýšlejí udělat to samé!

Na The Inquirer dnes vyšel šokojící článek, podle kterého firma Seagate 12. září oznámila zkrácení záruční lhůty u všech disků počínaje prvním říjnem na jediný rok. Týká se to všech disků kromě enterprise (SCSI, drahé ATA atp.), tedy i řad Barracuda IV a dosud neprodávajícího se Barracuda V.

Seagate® would like to inform you that beginning October 1, 2002, all Seagate desktop and personal storage products will ship with a one-year limited warranty.

This warranty change will affect all generations of products that are shipping today; if a product ships on or after October 1, it will be covered by the one-year warranty policy. This warranty change will not affect Seagate enterprise products. All other aspects of the Seagate warranty administration will remain unchanged.

Co je však ještě horší, Western Digital přistupuje ke stejnému kroku. Protože u WD se poslední dobou stalo tradicí, že některé disky byly vybaveny 8 MB cache bufferem, řada se tak rozdělila na dva segmenty - dražší a výkonější disky a běžné disky. A právě u běžných disků (řada BB) bude počínaje prvním říjnem letošního roku zkrácena záruční doba na jeden rok. Naopak řada JB s 8 MB bufferem bude mít i nadále záruku tři roky. K diskům s kratší záruční dobou je možné přikoupit delší záruku podle instrukcí na webu firmy.

Tento tah poškodí nejvíce zákazníky z běžných firem a nezkušené uživatele domácích PC. Ti často hledí především na cenu a těžko jim někdo vysvětlí, že je vhodné připlatit několik tisíc za disk s nadstandardními parametry. Co naopak chtějí, je kvalitní a bezproblémový produkt, takový, který ochrání jejich cenná data. Zkrácení záruky jasně dokazuje, že spolehlivost disků již není jako před lety, kdy až na nepovedené série většinou chodilo vše bez problémů. Sám vlastním disk WD 540MB z roku 1994 a stále chodí bez problémů. Obávám se, že s novým diskem takového úspěchu nedosáhnete. Programy můžete z CD nainstalovat znovu, účetnictví nikoli. Zdá se, že je čas zálohovat víc než kdykoliv předtím.

Snad nás zachrání poslední velký hráč na trhu pevných disků - IBM.

Zdroj: The Inquirer, StorageReview, Western Digital

Diskuze (81) Další článek: AMD končí s výrobou MPéčkových Palomin

Témata článku: Seagate, Change, Nadstandardní parametr, Will, The One, October, Inform, Zář, Like


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu