Se spolehlivými technologiemi máte napůl vyhráno

(Inzerce) Naprostá většina firem v současné době využívá ke svému podnikání nejrůznější moderní technologie.
Se spolehlivými technologiemi máte napůl vyhráno

Mobilní telefony, počítače nebo tiskárny dnes tvoří doslova nervový systém firemních aktivit. A stejně jako u živého organizmu, pokud byť jen část tohoto systému selže, dojde k ochromení celkové životaschopnosti.  A tohle základní pravidlo platí i pro fungování firem. Při výběru technologií je proto nutné dbát nejen na moderní funkce využívaných přístrojů, ale také na celkovou spolehlivost a pohotový servis.

I ta sebelepší technologie může selhat. Závady totiž nemusejí souviset pouze s kvalitou výrobku. Problém může nastat například z důvodu nesprávného zacházení, vynechání pravidelných kontrol či aktualizací, nedostatku spotřebních materiálů či z důvodu „vyšší moci“. Vždy je tak dobré mít k dispozici vedle kvalitních přístrojů i kvalitní servisní dohled. V oblasti tiskových technologií nabízí efektivní řešení Konica Minolta, která se na zajištění bezproblémového chodu svých zařízení soustředí hned z několika úhlů.

On byl nějaký problém?

Moderní tisková zařízení nabízejí funkce stálého napojení na dispečink dodavatele a vzdálený dohled určený ke sledování stavu přístroje a k automatickému zadávání objednávek spotřebního materiálu či požadavků na údržbu. Díky této službě tak technická podpora mnohdy vyřeší potenciální problém ještě dříve, než jej zaznamená sám uživatel.

Vždy a všude

Pro zajištění bezproblémového a zbytečně nepřerušovaného provozu technologií je zapotřebí kvalitní servisní služba. Konica Minolta proto na podporu svých zařízení vytvořila hustou síť téměř sta techniků a poradců po celé České republice. Reakční doba specialistů je tak v případě jakéhokoli problému velice krátká a uživatelé zbytečně neztrácejí čas ani peníze řešením těchto záležitostí. Zhruba 90 % oprav je navíc vyřízeno hned při prvním servisním zásahu.

Kompletní přehled

Díky službě eCON display mají zákazníci Konica Minolta navíc možnost ověřit si, v jaké fázi se technický požadavek nachází, popř. kdy mohou očekávat vyřešení nastalé situace. Přímo na panelu tiskárny jsou zobrazeny nejen aktuální, ale i minulé požadavky a zásahy související s daným zařízením. Každý tak nyní jednoduše vidí, kdy problém vznikl, může sledovat jeho aktuální stav a předpokládaný čas vyřešení.

Jak už sám název funkce napovídá, inspiraci firma našla v oblíbeném zákaznickém portálu Konica Minolta eCON. Tento portál zákazníkům zobrazuje soubor zmíněných informací již řadu let, ale zaměřuje se hlavně na správu většího tiskového parku. eCON display je naproti tomu určen primárně uživatelům jednotlivých strojů. Na displeji jsou k dispozici všechny informace, které jsou pro tato zařízení a uživatele důležité, a to ve snadno pochopitelné a souhrnné formě.

Zařízení téměř všemohoucí

Multifunkční tisková zařízení v dnešní době již neslouží jen pro kopírování, skenování a tisk. Tyto stroje jsou čím dál více využívány také pro digitalizaci, archivaci a jako základ pro profesionální řízení elektronických dokumentů. A přibývají i další pokročilé funkce, díky kterým dochází ke stále častější interakci uživatele s displejem.

Společným znakem pro ovládání dnešních moderních přístrojů jsou bezpochyby dotykové řídicí panely. Devítipalcový displej s technologií „Multitouch“ umožňuje ovládat zařízení pomocí speciálních pohybů prsty, které jsou dnes již charakteristické pro práci s tablety nebo chytrými telefony. Ovládací panel nabízí rovněž webový prohlížeč. Ten je prakticky srovnatelný s tím, který je známý z mobilních zařízení, a uživatelé tak mohou přímo tisknout dokumenty z internetu nebo intranetu. Prohlížeč podporuje Flash a stejně jako v případě ovládání zařízení je i zde možné k práci využívat „Multitouch“ gesta.

Klepněte pro větší obrázek 
Více se o zařízeních Konica Minolta dozvíte zde.

Trendem poslední doby jsou také služby mobilního tisku. Konica Minolta se proto v loňském roce zaměřila i na tuto oblast a dnes je již možné ovládat její tiskové přístroje pomocí mobilních přístrojů napříč značkami i operačními systémy. Tato technologie umožňuje mimo mobilního tisku rovněž předávání dokumentů prostřednictvím cloudových rozhraní, sdílení tiskových zařízení nebo řízení tiskových úloh i mimo firemní wi-fi. 

Další článek: Nvidia prý chystá rychlejší GeForce GTX Titan X „Ultra“ s vodním chlazením

Témata článku: Technika, Mobilní tisk, Základní pravidlo, Minolta, Proto, Elektronický dokument, Moderní stroj, Servisní zásah, Konica Minolta, Automatické zadávání, Reakční doba, Moderní funkce, Nervový systém, Efektivní řešení, Moderní technologie, Potenciální problém, Společný znak, Mobilní přístroj, Technická podpora, Jednotlivý stroj, Spotřební materiál, Technický požadavek, Vzdálený dohled, Profesionální počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

Jak zpomalit Windows: Tipy na osvědčené brzdy, které vás zastaví v práci

** Hledali jsme činnosti, které zpomalují počítač s Windows ** Chcete mít počítač co nejrychlejší? Dělejte všechno přesně naopak!

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 42

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 40

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 120

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

Elon Musk: kupovat si jiné auto než Tesla je bláznovství, chystáme velké věci

** Tesla uspořádala prezentaci pro investory na téma autonomního řízení ** Zveřejnila podrobnosti o vlastním neuročipu i autonomní technologii ** Příští rok chce spustit vlastní platformu samořídicích sdílených aut

Karel Javůrek | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch