Se spolehlivými technologiemi máte napůl vyhráno

(Inzerce) Naprostá většina firem v současné době využívá ke svému podnikání nejrůznější moderní technologie.
Se spolehlivými technologiemi máte napůl vyhráno

Mobilní telefony, počítače nebo tiskárny dnes tvoří doslova nervový systém firemních aktivit. A stejně jako u živého organizmu, pokud byť jen část tohoto systému selže, dojde k ochromení celkové životaschopnosti.  A tohle základní pravidlo platí i pro fungování firem. Při výběru technologií je proto nutné dbát nejen na moderní funkce využívaných přístrojů, ale také na celkovou spolehlivost a pohotový servis.

I ta sebelepší technologie může selhat. Závady totiž nemusejí souviset pouze s kvalitou výrobku. Problém může nastat například z důvodu nesprávného zacházení, vynechání pravidelných kontrol či aktualizací, nedostatku spotřebních materiálů či z důvodu „vyšší moci“. Vždy je tak dobré mít k dispozici vedle kvalitních přístrojů i kvalitní servisní dohled. V oblasti tiskových technologií nabízí efektivní řešení Konica Minolta, která se na zajištění bezproblémového chodu svých zařízení soustředí hned z několika úhlů.

On byl nějaký problém?

Moderní tisková zařízení nabízejí funkce stálého napojení na dispečink dodavatele a vzdálený dohled určený ke sledování stavu přístroje a k automatickému zadávání objednávek spotřebního materiálu či požadavků na údržbu. Díky této službě tak technická podpora mnohdy vyřeší potenciální problém ještě dříve, než jej zaznamená sám uživatel.

Vždy a všude

Pro zajištění bezproblémového a zbytečně nepřerušovaného provozu technologií je zapotřebí kvalitní servisní služba. Konica Minolta proto na podporu svých zařízení vytvořila hustou síť téměř sta techniků a poradců po celé České republice. Reakční doba specialistů je tak v případě jakéhokoli problému velice krátká a uživatelé zbytečně neztrácejí čas ani peníze řešením těchto záležitostí. Zhruba 90 % oprav je navíc vyřízeno hned při prvním servisním zásahu.

Kompletní přehled

Díky službě eCON display mají zákazníci Konica Minolta navíc možnost ověřit si, v jaké fázi se technický požadavek nachází, popř. kdy mohou očekávat vyřešení nastalé situace. Přímo na panelu tiskárny jsou zobrazeny nejen aktuální, ale i minulé požadavky a zásahy související s daným zařízením. Každý tak nyní jednoduše vidí, kdy problém vznikl, může sledovat jeho aktuální stav a předpokládaný čas vyřešení.

Jak už sám název funkce napovídá, inspiraci firma našla v oblíbeném zákaznickém portálu Konica Minolta eCON. Tento portál zákazníkům zobrazuje soubor zmíněných informací již řadu let, ale zaměřuje se hlavně na správu většího tiskového parku. eCON display je naproti tomu určen primárně uživatelům jednotlivých strojů. Na displeji jsou k dispozici všechny informace, které jsou pro tato zařízení a uživatele důležité, a to ve snadno pochopitelné a souhrnné formě.

Zařízení téměř všemohoucí

Multifunkční tisková zařízení v dnešní době již neslouží jen pro kopírování, skenování a tisk. Tyto stroje jsou čím dál více využívány také pro digitalizaci, archivaci a jako základ pro profesionální řízení elektronických dokumentů. A přibývají i další pokročilé funkce, díky kterým dochází ke stále častější interakci uživatele s displejem.

Společným znakem pro ovládání dnešních moderních přístrojů jsou bezpochyby dotykové řídicí panely. Devítipalcový displej s technologií „Multitouch“ umožňuje ovládat zařízení pomocí speciálních pohybů prsty, které jsou dnes již charakteristické pro práci s tablety nebo chytrými telefony. Ovládací panel nabízí rovněž webový prohlížeč. Ten je prakticky srovnatelný s tím, který je známý z mobilních zařízení, a uživatelé tak mohou přímo tisknout dokumenty z internetu nebo intranetu. Prohlížeč podporuje Flash a stejně jako v případě ovládání zařízení je i zde možné k práci využívat „Multitouch“ gesta.

Klepněte pro větší obrázek 
Více se o zařízeních Konica Minolta dozvíte zde.

Trendem poslední doby jsou také služby mobilního tisku. Konica Minolta se proto v loňském roce zaměřila i na tuto oblast a dnes je již možné ovládat její tiskové přístroje pomocí mobilních přístrojů napříč značkami i operačními systémy. Tato technologie umožňuje mimo mobilního tisku rovněž předávání dokumentů prostřednictvím cloudových rozhraní, sdílení tiskových zařízení nebo řízení tiskových úloh i mimo firemní wi-fi. 

Další článek: Nvidia prý chystá rychlejší GeForce GTX Titan X „Ultra“ s vodním chlazením

Témata článku: Technika, Technolog, Základní pravidlo, Spol, Mobilní přístroj, Vzdálený dohled, Minolta, Konica Minolta, Efektivní řešení, Reakční doba, Elektronický dokument, Technická podpora, Spotřební materiál, Moderní stroj, Společný znak, Potenciální problém, Jednotlivý stroj, Automatické zadávání, Mobilní tisk, Moderní technologie, Technický požadavek, Nervový systém, Servisní zásah, Proto, Moderní funkce, Profesionální počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 72

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

Nový Edge je opravdu Chrome! Prohnali jsme prohlížeče benchmarky i vlastním unikátním testem

** Nový Edge je postavený na Chromiu ** Prohnali jsme ho benchmarky a srovnali s ostatními ** Potvrdily nám, že je prakticky stejný jako Chrome a Opera

Jakub Čížek | 65

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky