SDRAM paměti standardu PC150

Firma Kingmax oznámila paměť PC150 SDRAM s obvody v pouzdrech TinyBGA.
Firma Kingmax oznámila paměť PC150 SDRAM s kapacitou 128 nebo 256 MB. Modul obsahuje obvody v pouzdru TinyBGA. Původní moduly jsou sice PC133, ale je garantován takt až 150 MHz, který odpovídá právě PC150. Moduly zatím nejsou na trhu, mají na něj být uvedeny v nejbližší době. Tento modul je určen především pro specialisty na přetaktovávání procesorů a jiných dílů počítačů.

Živě komentuje: Tato paměť byla ohlášena předběžně již v květnu, nyní se zřejmě přiblížila skutečná produkce modulů. Tento modul rozhodně neunikne všem, kteří se snaží využít všechny možnosti ke zvýšení výkonu svého počítače.

Nyní se zaměřím na vlastní pouzdro paměťových obvodů. Doposud bylo zvykem mít paměťové obvody v pouzdrech pro klasickou povrchovou montáž (např. TSOP). Relativně snadno se opravovaly i upravovaly. Tomu bude nyní konec, jak se zdá. Nový způsob pouzdření není jen výstřelek firmy Kingmax, ale vývoj. Podle vyjádření firmy Kingmax umožňuje nové pouzdro vyšší kmitočet, zmenšuje velikost obvodu i celého modulu a údajně snižuje odběr. Touto cestou se firma Kingmax rozhodně neubírá sama. V materiálech o nových QDR SDRAM paměťových obvodech firmy Micron Semiconductor Products (konkrétně obvod MT54V512H18E) je rovněž uvedeno, že tento následník DDR SDRAM je pouzdřen v FBGA.

Stejný postup byl proveden v čipových sadách. Ze čtvercových, většinou 208vývodových pouzder čipsetů se přešlo právě na BGA technologie. Tady kromě výše uvedených kladů přibyl další – vyšší možný počet vývodů. Místo původních 208 vývodů se dnes počet vývodů vyšplhal například na 516 (North Bridge obvod čipsetu VIA KX133), 552 (obdoba, jen sada VIA KT133) nebo 544 vývodů (North Bridge sady Intel i815 = i82815). Ještě v letošním roce podle mě počet vývodů přesáhne 600 u čipové sady i850, u sady pro Intel Itanium to může být ještě více. Takových počtů vývodů by nebylo myslitelné dosáhnout pomocí dřívějších technologií pouzdření.

Váš názor Další článek: Czech On Line prodán za rekordní sumu

Témata článku: Paměti, SDRAM, Kmitočet, Paměťový modul, SDR, Modul, Původní materiál


Určitě si přečtěte

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky