Bezpečnost | Mobilní aplikace | Strava

Sdílení polohy v aplikaci Strava je nově pro všechny zdarma. Má to ale malý háček...

Aplikace a web Strava primárně slouží k zaznamenávání, měření a vyhodnocování sportovních výkonů. Základní funkce jsou zadarmo, byznys model je postaven na předplatném ve výši 59,99 dolaru ročně (asi 1300 Kč). Za tuto částku uživatel získá například možnost soutěžení v segmentech, podrobnější statistiky a analýzy či pokročilé metriky.

Placená byla i funkce Strava Beacon, jež umožňuje sdílení polohy během sportovní aktivity v reálném čase. Funguje prostě: před zahájením tréninku uživatel odešle unikátní odkazy vybraným kontaktům a příjemci mohou online sledovat místo, kde se nachází.

Sdílení polohy v aplikaci Strava

Až do srpna tohoto roku byla tato funkce Beacon dostupná pouze pro platící uživatele. Nově ji může využívat každý z více než 90 milionů sportovců, kteří používají aplikaci Strava, a to bezplatně v rámci mobilní aplikace.

Nabídka obsahuje malý háček: bezplatná verze funkce Beacon bude vyžadovat spuštění z mobilního telefonu. Strava sice nabízí tuto funkci i na dalších zařízeních – například na hodinkách Garmin či Apple Watch – na nich však zůstane placená. Strava uvádí, že je to kvůli „složitosti podpory těchto integrací“.

Proč tedy sdílet svou polohu například s partnerem/partnerkou, přáteli či členy rodiny? Například proto, že v průzkumu časopisu Runner's World z roku 2019 celých 84 % žen uvedlo, že během běhání zažily „nějaký druh obtěžování, při kterém se necítily bezpečně“.

Bezpečnost na prvním místě

Beacon umožňuje sportovcům, aby dali svým blízkým vědět, že jsou během tréninku v bezpečí a v pořádku. Myšlenka je prostá: vybrané bezpečnostní kontakty mohou průběžně kontrolovat pozici cyklisty nebo běžce a ujistit se, že je v pořádku. Řešení je natolik jednoduché, že ho zvládne i méně technicky zdatný uživatel.

Tento krok navazuje na dvě nedávné aktualizace, které uživatelům usnadnily uzamčení informací o veřejně sdílených cvičeních v aplikaci Strava. Aktualizace také dovolily platícím i neplatícím uživatelům přizpůsobit, které metriky se budou zobrazovat sledujícím, a upravit viditelnost map se záznamem pohybu.

V minulosti Strava naštvala řadu svých uživatelů tím, že některé z oblíbených funkcí přesunula mezi placené. Zpřístupnění možnosti sdílet pozici během cvičení lze ale vnímat jako krok dobrým směrem, neboť může přispět k vyšší bezpečnosti všech sportovců.

Diskuze (3) Další článek: Pamatujete WinZip? V nové verzi už toho umí mnohem víc než pracovat s archivy

Témata článku: Bezpečnost, Sport, Apple Watch, Mobilní aplikace, Turistika, Strava, Garmin, Cyklistika, Funkce, Běhání, Beacon, Sdílení, Háček, Poloha, Trénink, Aplikace, Uživatelé, Apple Watch na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída