Windows | Chrome | Android

Sdílení mezi zařízení od Googlu míří na Windows. Firma připravuje test v rámci Chrome Canary

Není tajemstvím, že Google chystá konkurenci AirDropu od Applu. Na rozdíl od něj chce ale propojit více platforem – soubory bude možné sdílet mezi Androidem, Chrome OS i Windows. Nyní se již objevily první náznaky v Chromu.

Novinka se jmenuje Nearby Sharing a je již v rámci funkční betaverze dostupná na telefonech s Androidem. Umožňuje snadno sdílet soubory na blízká zařízení bez nutnosti složitého párování a hledání, jako je tomu u klasického Bluetooth. Podobně tedy jako u AirDropu kliknete na sdílení, vyberete jedno z blízkých zařízení a soubor odešlete.

To, kdo vás může najít, lze nastavit – buď se jedná o všechny kontakty, jen ty vybrané, či vás nenajde vůbec nikdo. Vše je spárováno s vaším Google účtem a pro najití dalších zařízení se aktuálně používá Bluetooth, přičemž samotný přenos může být i skrze Wi-Fi či data.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Pokud máte Canary verzi Chromu, můžete si novinku aktivovat skrze nastavení about:flags.

Velká výhoda tohoto řešení má být ale právě v tom, že bude dostupné téměř všude. Na Androidu se toho docílí tím, že novinka bude distribuována jako aktualizace pro Play Services, což je jedna ze služeb zajišťující chod funkcí v systému a dostane se tak i na starší verze – není závislá na celém systému. A na počítačích poslouží Chrome.

Jestliže máte nainstalovanou verzi Canary, můžete skrze nabídku About:flags povolit funkci Nearby Sharing. Ta je následně dostupná na adrese chrome:nearby, prozatím ale nefunguje a jedná se pouze o statickou stránku. Vidíme zde ale jak přehled souborů, tak i okolních zařízení. Pro fungování zde tak bude opět nutné, aby počítač měl nainstalované Bluetooth.

Poněvadž se funkce nyní dostala do verze Canary, potrvá ještě několik měsíců, než se objeví ve stabilní verzi prohlížeče.

Váš názor Další článek: NAS jako dohledové centrum: Využijte všechny funkce NASu a připojte k němu i kamery

Témata článku: Windows, Google, Software, Apple, Chrome, Android, Windows 10, Wi-Fi, Bluetooth, Soubor, Betaverze, Chrome OS, Zařízení, Sdílení, Canary, AirDrop, Chrome Canary, Verze, Play ServicesDalší postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Minimální požadavky na Windows 11 budou opravdu přísnější. Starší PC nemají na upgrade nárok

Minimální požadavky na Windows 11 budou opravdu přísnější. Starší PC nemají na upgrade nárok

** Microsoft revidoval minimální požadavky na Windows 11 ** Jsou pořád hodně přísné, přidal navíc jen pár CPU ** Jedenáctky půjde nainstalovat i tak, ale neměli byste to dělat

Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

** Včera odpoledne Facebook postihl rozsáhlý výpadek ** Tentokrát jej experti pečlivě zmapovali ** Projdeme si ho krok za krokem a vysvětlíme jednotlivé etapy

Jakub Čížek
VýpadekFacebookSociální sítě