Windows | Chrome | Android

Sdílení mezi zařízení od Googlu míří na Windows. Firma připravuje test v rámci Chrome Canary

Není tajemstvím, že Google chystá konkurenci AirDropu od Applu. Na rozdíl od něj chce ale propojit více platforem – soubory bude možné sdílet mezi Androidem, Chrome OS i Windows. Nyní se již objevily první náznaky v Chromu.

Novinka se jmenuje Nearby Sharing a je již v rámci funkční betaverze dostupná na telefonech s Androidem. Umožňuje snadno sdílet soubory na blízká zařízení bez nutnosti složitého párování a hledání, jako je tomu u klasického Bluetooth. Podobně tedy jako u AirDropu kliknete na sdílení, vyberete jedno z blízkých zařízení a soubor odešlete.

To, kdo vás může najít, lze nastavit – buď se jedná o všechny kontakty, jen ty vybrané, či vás nenajde vůbec nikdo. Vše je spárováno s vaším Google účtem a pro najití dalších zařízení se aktuálně používá Bluetooth, přičemž samotný přenos může být i skrze Wi-Fi či data.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Pokud máte Canary verzi Chromu, můžete si novinku aktivovat skrze nastavení about:flags.

Velká výhoda tohoto řešení má být ale právě v tom, že bude dostupné téměř všude. Na Androidu se toho docílí tím, že novinka bude distribuována jako aktualizace pro Play Services, což je jedna ze služeb zajišťující chod funkcí v systému a dostane se tak i na starší verze – není závislá na celém systému. A na počítačích poslouží Chrome.

Jestliže máte nainstalovanou verzi Canary, můžete skrze nabídku About:flags povolit funkci Nearby Sharing. Ta je následně dostupná na adrese chrome:nearby, prozatím ale nefunguje a jedná se pouze o statickou stránku. Vidíme zde ale jak přehled souborů, tak i okolních zařízení. Pro fungování zde tak bude opět nutné, aby počítač měl nainstalované Bluetooth.

Poněvadž se funkce nyní dostala do verze Canary, potrvá ještě několik měsíců, než se objeví ve stabilní verzi prohlížeče.

Váš názor Další článek: NAS jako dohledové centrum: Využijte všechny funkce NASu a připojte k němu i kamery

Témata článku: Software, Apple, Google, Windows, Chrome, Android, Windows 10, Wi-Fi, Chrome OS, Bluetooth, Soubor, Betaverze, Nearby Sharing, Zařízení, Verze, MIRI, Chrome Canary, TES, AirDrop, Play Services, Sdílení, Canary, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
S drátem i bez. Jak snadno dostat fotky a další soubory z telefonu do počítače

S drátem i bez. Jak snadno dostat fotky a další soubory z telefonu do počítače

Pokud chcete přenášet soubory mezi telefonem s Androidem a PC, můžete si vybrat hned z několika způsobů. Je dobré si ale předem ujasnit, kolik a jak velkých souborů chcete nahrávat.

Jan Spěšný
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Vyzkoušeli jsme Dynamic Island pro Android. Je univerzální a „pasuje“ na libovolný telefon
Martin Miksa
Dynamic islandPrůstřel v displejiVýřez v displeji
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony