Tipy | Smartphone

Screenshot a screencast. Jak snadno zaznamenat dění na obrazovce mobilu

Screenshot už jste určitě vytvářeli mockrát v životě. Víte však, že nemusíte dělat jen statický snímek obrazovky, ale můžete pořídit klidně i video záznam dění na displeji?

Zachytit záznam dění na obrazovce je docela praktická věc – mimo jiné můžete obstarat „důkazy“ ze sociálních sítí dřív, než to smažou. Já osobně však používám screenshoty na zapamatování důležitých věcí. Když najdu otevírací dobu obchodu na webu, je snímek obrazovky to nejrychlejší řešení, jak si tuto informaci uložit, a hlavně ji pak vždy najdu v galerii. Video záznam se hodí, když chcete někomu ukázat, jak postupovat při řešení problému.

Udělejte screenshot

Standardně se snímek pořizuje současným stiskem dvou tlačítek. U telefonů s Androidem nejčastěji uděláte snímek obrazovky současným stiskem zapínacího tlačítka  1  a tlačítka pro snížení hlasitosti.  2  Někteří výrobci dovolují ještě i gesta, kterými lze screenshot vytvořit. Nejčastěji se setkáte s přejetím tří prstů po obrazovce,  3  ale každý výrobce to pochopitelně může řešit i jinak.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Android, Články z Computeru, Samsung, iPhone, Tipy, Smartphone, Obrazovka, Screenshot, Nastavení, Tlačítko, Záznam, Dění, Telefon, Snímek, Video záznamJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Nejlepší aplikace pro tento týden: Online ambulance, psí chůvička a exitovky

Nejlepší aplikace pro tento týden: Online ambulance, psí chůvička a exitovky

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment