Tipy | Smartphone

Screenshot a screencast. Jak snadno zaznamenat dění na obrazovce mobilu

Screenshot už jste určitě vytvářeli mockrát v životě. Víte však, že nemusíte dělat jen statický snímek obrazovky, ale můžete pořídit klidně i video záznam dění na displeji?

Zachytit záznam dění na obrazovce je docela praktická věc – mimo jiné můžete obstarat „důkazy“ ze sociálních sítí dřív, než to smažou. Já osobně však používám screenshoty na zapamatování důležitých věcí. Když najdu otevírací dobu obchodu na webu, je snímek obrazovky to nejrychlejší řešení, jak si tuto informaci uložit, a hlavně ji pak vždy najdu v galerii. Video záznam se hodí, když chcete někomu ukázat, jak postupovat při řešení problému.

Udělejte screenshot

Standardně se snímek pořizuje současným stiskem dvou tlačítek. U telefonů s Androidem nejčastěji uděláte snímek obrazovky současným stiskem zapínacího tlačítka  1  a tlačítka pro snížení hlasitosti.  2  Někteří výrobci dovolují ještě i gesta, kterými lze screenshot vytvořit. Nejčastěji se setkáte s přejetím tří prstů po obrazovce,  3  ale každý výrobce to pochopitelně může řešit i jinak.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Články z Computeru, Android, Samsung, iPhone, Tipy, Smartphone, Telefon, Záznam, Screenshot, Nastavení, Video záznam, Obrazovka, Tlačítko, Snímek, DěníElon Musk fandí jaderné a solární energetice. Fúzi podle něj nepotřebujeme
Jiří Černý
EnergetikaSolární energieJaderná fúzeElon Musk
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný