Sci-fi realitou: telefon v hodinkách

Japonská firma NTT, která je největším japonským a jedním z největších světových telekomů, oznámila...
Japonská firma NTT, která je největším japonským a jedním z největších světových telekomů, oznámila ukončení vývoje mobilního telefonu, který se vejde do prostoru náramkových hodinek. První testovací sada těchto zařízení bude vyrobena při příležitosti zimní olympiády v Naganu a NTT toho pochopitelně využije k vlastní propagaci i propagaci své země – hodinky dostane pouze sada japonských organizátorů olympijských her. Předmět, který jsme zatím vídávali v různých sci-fi filmech, se poprvé objeví v reálném životě, i když ještě ne se vším, co byste od něj očekávali. Problém je jako obvykle u mobilních telefonů s baterií, kde je kvůli šetření nutná (zřejmě) přímá viditelnost na vysílací věž (pojítko). Hlavní energetický žrout u mobilu totiž není mikrofon a reproduktor, ale vysílač a přijímač; v současném stavu vývoje baterií není možné, aby baterie náramkových hodinek obsloužila plnohodnotný mobil s jeho velkou výdrží. I tak byla ale firma NTT nucena vyvinout speciální druh polovodičového čipu, aby bylo možné dosáhnout snesitelné výdrže přístroje (jedna hodina hovoru). Zajímavé je, že se očekává, že cena tohoto přístroje bude jen mírně nad cenou běžného kvalitního mobilu.

Technologický pokrok NTT potvrzuje skutečnost, že v oblasti "hardware" jsou právě mobilní celulární telefony tím produktem, který dnes nejrychleji zastarává.

Témata článku: Hardware, Sci-fi, Šetření, Realita, Přímá viditelnost, T mobile mobilní telefony, Běžný hovor, Telefon

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

Včera | Vojtěch Malý | 123

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

30 počítačových brzd, které vám zpomalí Windows

Na webu najdete hromadu rad, jak zrychlit počítač a Windows. My jsme na to šli opačně a naopak jsme hledali činnosti, které ho nejvíce zpomalují. Toto je třicítka těch základních.

12.  11.  2017 | Jakub Čížek | 90

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

Elektronika, která nepotřebuje kabel ani baterii. Živí se rádiovým šumem

** Každá elektrická krabička má konektor pro napájení nebo baterii ** Jenže pozor, jednou by to tak nemuselo být ** Drobná elektronika se může živit rádiovými vlnami

14.  11.  2017 | Jakub Čížek | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje