Návody

Schovejte obličej či SPZ. Návod na rychlou, jednoduchou, bezpečnou a bezplatnou anonymizaci

Povedená a kompletně bezplatná aplikace se postará o velmi rychlé skrytí citlivých částí fotografie bez obav o soukromí. Použití je jednoduché a data z aplikace nejsou nikam odesílána.

Registrační značka automobilu, obličej nebo jiné choulostivé partie může být potřeba čas od času na fotografii zakrýt. Na webu k tomuto účelu najdete nespočet služeb a stejně tak si s tím poradí běžné desktopové editory. Protože ale dnes většina komunikace probíhá na telefonu, bude se pro tento účel hodit mobilní aplikace.

Webové služby nesplňují základní kritérium – ochranu soukromí. Anonymizace fotky je totiž činnost, která by neměla opustit zařízení a data by v průběhu editace neměla putovat na servery třetí strany. Přesně tyto požadavky splňuje aplikace PrivacyBlur (Apple iOSAndroid). Je zdarma, nenajdete v ní reklamy, má otevřený zdrojový kód a v App Store či Play Store se můžete přesvědčit, že autoři nesbírají žádná data.

Stačí kliknout

Aplikace má jednoduché rozhraní s minimem textu a pravděpodobně ji zvládne používat opravdu každý. Na začátku je samozřejmě potřeba do aplikace nahrát fotografii, kterou budete upravovat – stačí kliknout na jedno jediné tlačítko, které je po spuštění k dispozici.  1  Aplikaci nemusíte udělovat kompletní přístup ke galerii v telefonu, stačí vybrat opravdu jen editované fotky.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (8) Další článek: Proč Němci vypnuli všechny jaderné elektrárny? Parlament schválil vytvoření vyšetřovacího výboru

Témata článku: , , , ,