Microsoft | Windows 10 | Creators Update

Sázka na 3D nevyšla. Microsoft ukončuje Remix3D a Malování 3D tak má na kahánku

Před několika lety se Microsoft v rámci Windows 10 soustředil na funkce pro kreativce, mezi něž patřilo i nové Malování 3D společně se službou Remix 3D. Od té doby se ale mnohé změnilo a jak to vypadá, 3D se moc neujalo. Remix 3D na začátku příštího roku skončí.

V době vydání Creators Update Microsoft věřil, že 3D grafika uživatele nadchne a budou ji využívat téměř všude. I proto vzniklo Malování 3D, které mělo dokonce nahradit to klasické stařičké. A byť se nová verze za roky značně zlepšila a stal se z ní poměrně schopný program i pro klasické 2D malování, příliš se neuchytila a tak k žádnému nahrazování nedojde.

S tím souvisí i aktuální zrušení služby Remix3D, skrze kterou bylo možné si stahovat 3D modely od dalších uživatelů a vkládat si je do vlastních výtvorů. Služba bude dostupná až do 20. ledna roku 2020, po tomto datu ale dojde nejen k ukončení, ale i ke smazání veškerých uživatelských dat.

Má to spočítané i Malování 3D?

Poněvadž nyní Microsoft ruší jednu ze součástí Malování 3D a staré Malování stále zůstává ve Windows, nabízí se otázka, zda to moderní verze oblíbené kreslící aplikace nemá spočítané. V poslední době lze u redmondského giganta pozorovat čím dál větší odklon od moderních aplikací a funkcí, které představil právě v době Creators Updatu. Ostatně ani nová aplikace Xboxu pro Windows 10 není moderní aplikací.

Osobně bych se nedivil, když bychom se že společně s jarní aktualizací Windows 10 pro rok 2020, která se již testuje mezi Windows Insidery, dočkali oznámení o ukončení vývoje právě i Malování 3D. S aktuálním směrem vývoje systému Windows 10 nemá Microsoft nějaké pádné opodstatnění, aby se dalším rozvojem tohoto programu dále zabýval. 

Co všechno umí malování 3D?

Zdroj: Thurrott

Diskuze (20) Další článek: Amazon následuje příkladu SpaceX. Chce vypustit přes 3200 satelitů

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Windows Insider, 3D tisk, Microsoft Store, 3D, Fall Creators Update, Fluent Design, Creators Update, Aplikace, Kahánek, Sázka, Xbox pro Windows

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky