Elon Musk | Starlink

Satelitní internet pokryje americký venkov. Starlink proto může usilovat o tučnou dotaci

Elon Musk a účetní SpaceX si v těchto dnech jistě hodně oddychli, jejich satelitní internet Starlink totiž jako jediný svého druhu dostal zelenou k účasti na velkém krájení federálního medvěda.

Stručně řečeno, FCC chystá aukci, ve které rozdá 16 miliard dolarů (373 miliard korun!) na pokrytí venkova rychlým internetem. Federální telekomunikační úřad do výběru doposud nominoval 400 hráčů z řad tradičních poskytovatelů internetu, ale nakonec se mezi nominované dostal i satelitní Starlink.

Pokud satelitní internet od SpaceX uspěje a ukousne si nějakou tu miliardu, získá stabilní financování pro další rozvoj. Vlastně se dá konstatovat, že Starlink se spoluprací s FCC počítal už od prvního vypuštěného satelitu a bez podobného kapesného by mohl mít problémy.

Klepněte pro větší obrázek
Kompilace potvrzených měření Starlinku ve službě Speedtest

Betaverze, která už probíhá nějaký ten pátek, naštěstí prokázala, že Starlink dosáhl nutných parametrů, které si komise FCC vytyčila už na začátku. Tedy dostatečně nízká latence a slušné rychlosti v řádu desítek Mb/s. To už Starlink umí, byť má na oběžné dráze stále jen maličký zlomek družic celého systému s globálním pokrytím. Při plném pokrytí by měly být parametry spojení ještě mnohem lepší.

Pokud projekt Elona Muska a SpaceX uspěje a v průběhu let začne vydělávat peníze a postupně i generovat zisk, měl by se stát pilířem financování mnohem rozsáhlejších projektů – zejména vysněné mise na Mars.

Podívejte se, jak satelity Starlink zaplňují oblohu:

Diskuze (42) Další článek: DuAxel v akci: NASA předvedla rover pro výzkum náročného terénu

Témata článku: Internet, SpaceX, Elon Musk, Starlink, Mars, Satelit, Poskytovatelé internetu, IT Osobnosti, Dotace, Financování, FCC, Pokrytí, Dot, Kapesné, Parametr, Venkov, Satelitní komplety na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows