AMD | Grafické karty | Radeon RX 6000

Sapphire už láká na modely Radeon RX 6800 XT Nitro+ a Pulse

Už 18. listopadu by měl začít prodej nových desktopových grafických karet Radeon RX 6800, ale podle předběžných informací to vypadá, že nejdříve půjde o referenční modely. Ostatní výrobci se k prodeji dostanou až o přibližně týden později. Společnost Sapphire ale už teď láká na dva vlastní modely.

Modely Sapphire Radeon RX 6800 XT Nitro+ budou stejně jako u minulé generace používat chladič se třemi ventilátory a provedení bude v černé barvě. Nejinak tomu bude i u modelu Pulse, který rovněž dostal tři ventilátory, ale s jinou konstrukcí a také mírně odlišným barevným provedením s červenými linkami.

Sapphire zatím nezveřejnil, jak na tom budou frekvence čipu a 16GB pamětí, protože lze očekávat, že budou z výroby o trochu vyšší, než základní hodnoty u referenčních karet - 2 015 MHz (herní frekvence) a 2 250 MHz (maximální boost frekvence). Ceny lze rovněž očekávat mírně vyšší než nastavených 649 dolarů (přibližně 18 tisíc korun).

Uvedení grafických karet Radeon RX 6000

Pokud vám představení uniklo, můžete si ho pustit přímo zde:

Diskuze (13) Další článek: Česká pošta uzavřela partnerství s AliExpressem. Příští rok se dočkáme doručování do deseti dnů

Témata článku: Hardware, AMD, Grafické karty, Radeon RX 6000, Puls, Ventilátor, Model, Provedení, Grafická karta, Sapphire, MHz, Radeon, Radeon rx, Frekvence

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5