SAP AG? Tržby takřka dvě miliardy!

SAP a nikdo jiný anebo má na něj ještě někdo?

Společnost SAP AG oznámila, že čistý zisk ke konci druhého fiskálního čtvrtletí meziročně vzrostl o 78 procent a dosáhl hodnoty 206 miliónů euro. Tohoto zisku bylo dosaženo při tržbách 1,85 miliardy euro (nárůst o 24 procent oproti loňské 1,5 miliardě euro) a provozním zisku 424 milióny euro (nárůst o 72 procent oproti loňským 246 miliónům). Největších tržeb přitom bylo v uvedeném čtvrtletí dosaženo v oblasti EMEA 962 miliónů euro, dále pak na americkém kontinentě 671 miliónů euro. Prvně jmenovaná oblast se navíc může pochlubit také největším meziročním nárůstem tržeb celých 36 procent. Na uvedených výsledcích se podílejí především tržby z produktů, které dosáhly hodnoty 1,16 miliard euro, přičemž prodej samotných softwarových licencí dosáhl meziročního nárůstu 17 procent a hodnoty 646 miliónů euro.
V meziročním srovnání dvou po sobě jdoucích čtvrtletí dosáhla společnost SAP AG nárůstu tržeb o 26 procent na hodnotu 3,38 miliard euro. Této částce odpovídá provozní zisk ve výši 657 miliónů euro.

Živě komentuje: Společnost SAP AG patří mezi největší dodavatele systémů pro podnikovou sféru, přičemž v současné době má jen několik vážných konkurentů ­ především pak společnost Oracle. Dosažené výsledky, které jsou příznivé již několik období toto přední postavení jen dokazují. Za uvedené období se společnosti SAP AG dařilo nejen čistě po finanční stránce, ale zaznamenala také několik významných kontraktů se zajímavými firmami ­ mezi nejznámější patří například Compaq, BBC či Nokia. Navíc jsou kladné hospodářské výsledky očekávány také v nejbližších následujících obdobích.

Váš názor Další článek: TVTool aneb TV výstup na kartách nVidia

Témata článku: SAP, Tržby, Euro, Největší společnost


Určitě si přečtěte

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky