Samurize – diagnostika dle mého gusta

Na trhu je spousta různých diagnostických programů, které ukazují to či ono v různě vypadajících oknech, jak by se vám ale líbila možnost navrhnout si zcela své vlastní prostředí s vámi požadovanými údaji, přesně jak vám to vyhovuje?
Samurize je programem, který se upřímně vymyká nějakému jednoduchému popisu a zejména nějakým charakteristickým popisujícím obrázkům. Není to totiž konečný program, ale jakýsi prostředek k dosažení pro vás ideálního programu. Samurize slouží ke tvorbě diagnostických programů, které na obrazovce zobrazují v přehledné podobě různé hodnoty, od zátěže procesoru, přes propustnost sítě, nebo i aktuální zprávy z vašeho oblíbeného serveru. Prostě cokoli, co lze nějakým způsobem zobrazit na obrazovce. Informace navíc není je textová, ale můžete si vybrat z různých grafů, progressbarů, histogramů a podobných ukazatelů, které vždy můžete přizpůsobit.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekVýhodou a současně nevýhodou Samurize je, že si musíte vše navrhnout sami. Grafiku si sice vymýšlet nemusíte, zbytek ale je na vás. Jako podklad můžete využít libovolný PNG soubor s podporou průhlednosti, jednotlivé ukazatele si ale již na obrázek musíte natahat sami. Ke konfiguraci slouží jednoduchý editor, kde můžete nastavovat jednotlivé ukazatele. Na jednoduchá okna to bude bohatě stačit, nicméně například nemožnost pohybovat současně více objekty u složitějších citelně postrádáte. Váš vlastní návrh bude bohužel svázán s vaším počítačem, konfigurace ukazuje například na jméno vašeho počítače, nastavení jsou ale v textovém souboru, takže jistá přenositelnost možná je.

Klepněte pro větší obrázekZákladní nabídka ukazatelů je velmi slušná, od všech Performance monitorů z Windows přes počet nepřečtených zpráv na nastaveném POP3 účtu nebo název aktuálně přehrávané skladby ve WinAmpu. Program má i napojení na Motherboard Monitor a lze tak zobrazovat i třeba informace o teplotě procesoru. Komu by základní balík nestačil, může spouštět Active Scripty a dolovat informace odkudkoli. K dispozici jsou třeba skripty zobrazující zprávy na CNN.com nebo i novinky na isonews. Pomocí skriptů dokážete dostat do počítače skutečně cokoli.

Výsledné okno se může chovat jako normální okno aplikace, může být vždy navrchu nebo mohou být zobrazované informace integrovány přímo na desktop. Díky podpoře vyhlazování a plynule průhledných PNG obrázků zapadne okno do plochy bez nějakých chyb.

Osobně jsem si během půlhodinky vyrobil jednoduché okénko zobrazované vždy navrchu, kde mám obsazenou paměť, zatížení procesoru, volné místo na discích a průběžný graf zatížení procesoru a obsazení paměti. Chtěl jsem něco malého, co by mohlo sedět vždy na horní liště a nepřekáželo. Mám to přesně tak, jak jsem si to namaloval a pokud by mi něco chybělo, prostě si to tam domaluji. Možnosti jsou ale nepřeberné a zejména se můžete vyřádit na ploše, kde na dostatečné ploše můžete umístit všechny potřebné ukazatele.

Samurize je dostupné zdarma, ani se při jeho spuštění nezobrazují žádné otravné obrazovky. Samotná zátěž na procesor je zcela minimální, v paměti obsadí něco okolo 1,5 MB. V současné době je k dispozici nově verze 0.81a (1 MB), která byla významně přepsána a především obsahuje zmiňovanou podporu pro průhledné PNG obrázky. Sice je tu ještě spousta prostoru ke zlepšování, ale i tak vřele doporučujeme k vyzkoušení.

Diskuze (4) Další článek: Také AMD snižuje ceny, až o 32 procent u stolních verzí

Témata článku: Windows, Diagnostika, Normální okno, Volná plocha, Základní skladba, Minimální konfigurace


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Nejlepší služby pro streamovanou hudbu: Není jen Spotify

Nejlepší služby pro streamovanou hudbu: Není jen Spotify

** Za měsíční předplatné je dnes možné získat přístup k desítkám milionů skladeb ** S některými méně známými interprety je ale stále problém ** Cena předplatného může být i jen pár desítek korun

Vladislav Kluska | 45

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

Intel vs. AMD: souboj vícejádrových procesorů začal. AMD zesměšňuje Intel neuvěřitelně nízkou cenou

** AMD představilo nové levné procesory až s 32jádry ** AMD útočí na serverový i domácí trh Intelu ** Intel nemá konkurenceschopnou nabídku

Karel Javůrek | 84

17 tipů, jak se nenechat hacknout

17 tipů, jak se nenechat hacknout

** Přehled nejdůležitějších věcí, které je nutné dodržovat pro digitální bezpečnosti ** Hlavní je používat mozek ** Chraňte soukromé informace

Karel Javůrek | 25

Nová zbraň proti hackerům: obrovské množství chyb v softwaru

Nová zbraň proti hackerům: obrovské množství chyb v softwaru

** Vědci vymysleli nový systém obrany proti hackerům ** Pomocí speciálního systému implementují do softwaru spoustu chyb ** Tyto chyby nejsou zneužitelné, což útočník zjistí až po čase

Karel Javůrek | 25

Seriálové doupě ETTV se už dostává do ničivé spirály každého pirátského webu

Seriálové doupě ETTV se už dostává do ničivé spirály každého pirátského webu

** Seriálové warezové skupiny loni spustily katalog ** Nyní jej začínají blokovat první země ** Začíná obvyklé kolečko

Jakub Čížek | 56


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny