Samsung | Mobility | Ohebný displej

Samsung to v září zkusí znovu. Ohebný Galaxy Fold půjde s úpravami opět na trh

Samsung v únoru představil komunikátor s ohebným displejem Galaxy Fold. V dubnu se měl přístroj dostat na trh, ale kvůli problémům v konstrukci se prodej odložil. Dlouho nebylo jasné, kdy se začne technologická novinka prodávat a jestli vůbec. Teď už Samsung oznámil, že na přístroji upravil konstrukci a do prodeje ho pošle v září. 

Výrobce uvádí, že realizoval nezbytná vylepšení a provedl důkladné testy provedených změn, aby se nepříjemnosti z jara neopakovaly. Mezi nejvýraznější změny v konstrukci patří:

  • protažení ochranné vrstvy displeje Infinity Flex až pod krajní rámeček, aby bylo zřejmé, že svrchní fólie je nedílnou součástí zobrazovacího panelu (první recenzenti ji totiž často odlepili v domnění, že je to jen ochrana proti šmouhám, jak to na displejích nových telefonů často bývá)
  • horní a spodní část pantu byla zpevněna nově přidanými ochrannými kryty
  • pro zvýšení ochrany displeje Infinity Flex byly pod displej přidány další kovové vrstvy
  • prostor mezi pantem a tělem telefonu v rozevřeném stavu se výrazně zmenšil

Vstup na trh ale přesto bude opatrný. Telefon se dostane jen na některé trhy a v omezeném množství. V České republice budeme mít smůlu. Pokud se ale telefon osvědčí, může se postupně dostupnost rozšiřovat. 

V září přijde i ohebný Huawei Mate X

Uvedení svého ohebného komunikátoru na trh odložil i Huawei. Jeho model Mate X se má do obchodů dostat rovněž v září. V tomto případě důvod odložení není zcela jasný. Možná jej způsobily komplikace na základě politické situace mezi USA a Čínou, možná také nějaké technické problémy a možná tak trochu oboje. Konkurence od Samsungu už každopádně tolik nepálila, a tak čínský výrobce využil možnosti konstrukci ještě několik měsíců testovat. 

Bližší představení skládacího Samsungu Galaxy Fold:

Diskuze (5) Další článek: Microsoft blokuje instalaci květnové aktualizace Windows 10 na počítačích s Intel Rapid Storage

Témata článku: Samsung, Huawei, USA, Čína, Mobility, Ohebný displej, Konstrukce, Šmouha, Fold, Samsung Galaxy Fold, Komunikátor, Pant, Česká republika, Telefon, Galaxy Fold, Displej, Huawei Mást X, Huawei Mate X, Trh, Mást X, Vrstva


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11