Mobility | Samsung | Ohebný displej

Samsung to v září zkusí znovu. Ohebný Galaxy Fold půjde s úpravami opět na trh

Samsung v únoru představil komunikátor s ohebným displejem Galaxy Fold. V dubnu se měl přístroj dostat na trh, ale kvůli problémům v konstrukci se prodej odložil. Dlouho nebylo jasné, kdy se začne technologická novinka prodávat a jestli vůbec. Teď už Samsung oznámil, že na přístroji upravil konstrukci a do prodeje ho pošle v září. 

Výrobce uvádí, že realizoval nezbytná vylepšení a provedl důkladné testy provedených změn, aby se nepříjemnosti z jara neopakovaly. Mezi nejvýraznější změny v konstrukci patří:

  • protažení ochranné vrstvy displeje Infinity Flex až pod krajní rámeček, aby bylo zřejmé, že svrchní fólie je nedílnou součástí zobrazovacího panelu (první recenzenti ji totiž často odlepili v domnění, že je to jen ochrana proti šmouhám, jak to na displejích nových telefonů často bývá)
  • horní a spodní část pantu byla zpevněna nově přidanými ochrannými kryty
  • pro zvýšení ochrany displeje Infinity Flex byly pod displej přidány další kovové vrstvy
  • prostor mezi pantem a tělem telefonu v rozevřeném stavu se výrazně zmenšil

Vstup na trh ale přesto bude opatrný. Telefon se dostane jen na některé trhy a v omezeném množství. V České republice budeme mít smůlu. Pokud se ale telefon osvědčí, může se postupně dostupnost rozšiřovat. 

V září přijde i ohebný Huawei Mate X

Uvedení svého ohebného komunikátoru na trh odložil i Huawei. Jeho model Mate X se má do obchodů dostat rovněž v září. V tomto případě důvod odložení není zcela jasný. Možná jej způsobily komplikace na základě politické situace mezi USA a Čínou, možná také nějaké technické problémy a možná tak trochu oboje. Konkurence od Samsungu už každopádně tolik nepálila, a tak čínský výrobce využil možnosti konstrukci ještě několik měsíců testovat. 

Bližší představení skládacího Samsungu Galaxy Fold:

Diskuze (5) Další článek: Microsoft blokuje instalaci květnové aktualizace Windows 10 na počítačích s Intel Rapid Storage

Témata článku: USA, Čína, Mobility, Samsung, Huawei, Ohebný displej, Samsung Galaxy Fold, Pant, Huawei Mást X, Displej, Vrstva, Mást X, Česká republika, Trh, Konstrukce, Komunikátor, Telefon, Huawei Mate X, Galaxy Fold, Fold


Určitě si přečtěte

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky