Notebooky | CES 2019 | Samsung

Samsung se vytasil s novým herním notebookem. Nabídne GeForce RTX 2080 a displej nezvykle vysoko [CES]

Na CESu představil Samsung spoustu novinek a jednou z nich je i nová generace počítače „Notebook Odyssey“, který je určen pro náročnější hráče.

Samsung Notebook Odyssey má stále 15,6palcový displej, který má rozlišení Full HD a pyšní se frekvencí až 144 Hz s podporou technologie Nvidia G-Sync pro plynulé zobrazení obrazu i v náročných hrách. Základ tvoří výkonné mobilní šestijádrové procesory Intel Core i7, které jsou kombinované s neméně výkonnou mobilní grafickou kartou GeForce RTX 2080.

Jak je vidět na fotografiích, notebook má poměrně unikátní kovou konstrukci použitého displeje, který je posazen mnohem výše, než je obvyklé. Součástí inovací je i vylepšené chlazení, které zahrnuje pět heatpipe trubic (starší generace měla jen dvě heatpipy) a pokročilejší ventilátory.

V prodeji se objeví během prvního čtvrtletí, u nás si ale stále musíme nechat zajít chuť. Samsung své notebooky před pár lety z českého trhu stáhl a zatím neuvažuje, že by se vrátil. Škoda, v notebookovém světě jsou totiž originálně řešené stroje jihokorejského výrobce zajímavým zpestřením.

Diskuze (4) Další článek: FoldiMate je robot na skládání triček. Je velký, moc mu to nejde a bude stát 1000 dolarů [CES]

Témata článku: Notebooky, CES 2019, Intel, Nvidia, Samsung, Český trh, Náročná hra, Použitý displej, Vylepšené chlazení, Stará generace, Full HD, Nová generace, Generace, Zajímavé zpestření, První čtvrtletí, Jihokorejský výrobce, Náročný hráč, Plynulé zobrazení, Podpora technologie, Displej


Určitě si přečtěte

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

Na čem běží Seznam.cz: Běžný standard už nestačí, přechází na vlastní cloud i servery

** Seznam nám prozradil detaily k jeho nové platformě SCIF ** V rámci jednoho privátního cloudu sjednocuje většinu služeb ** Vedle softwaru vyvíjí i vlastní hardware

Karel Javůrek | 14

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85