Samsung | Televize | CES 2019

Micro LED má ambici nahradit OLED. Samsung ukázal nový displej s touto technologií [CES]

Micro LED by měla být budoucností displejů, která nahradí nepříliš efektivní technologii OLED (organické LED), která trpí vypalováním a dalšími neduhy. Samsung se na veletrhu CES pochlubil novými prototypy displejů, které Micro LED využívají a přibližují se už běžnému použití v domácnostech.

Novinkou je displej s Micro LED pro 4K televize, které už by mohly posloužit v běžných domácnostech, protože úhlopříčka displeje je už „jen“ 75 palců. Samsung totiž technologii doposud nabízel jen ve větších úhlopříčkách v rámci svého gigantického displeje The Wall. Překážkou ve zmenšení byly zjevně technologické překážky, které se však postupně daří překračovat.

Micro LED má řadu výhod. Mezi ty hlavní patří špičkové zobrazení překračující kvalit displejů OLED, absence paměťového efektu a „vypalování“ a možnost modulární konstrukce. Displeje totiž nepotřebují žádné rámečky. A tak lze z jednotlivých displejových modulů poskládat libovolně velký displej jakéhokoli tvaru.

Zatímco na prezentovaný televizor s Micro LED v rozumnější úhlopříčce si budeme muset ještě počkat, velkolepý The Wall je možné koupit už teď. Ve standardní verzi má při rozlišení 4K úhlopříčku 219" (5,56 m), ale díky modulární konstrukci lze obraz dále rozšiřovat, měnit poměr stran apod. Využití tedy najde především v komerční sféře jako prezentační nástroj.

Než se stane Micro LED běžně dostupnou technologií televizorů různých úhlopříček, ještě to pár let potrvá. Do té doby se Samsung zaměří na spojení toho nejlepšího, co nabízí aktuálně dostupné technologie, tedy OLED a LCD panely s Quantum Dot. V Samsungu totiž přišli na to, jak tyto technologie spojit a vykřesat z každé výhody při zachování nízké ceny.

Diskuze (30) Další článek: Los Angeles zažalovalo populární mobilní appku. V Evropě by se to stát nemohlo. Díky GDPR

Témata článku: Technologie, Samsung, Televize, 4K, OLED, CES 2019, Revoluční technologie, Domácnost, Velký displej, Displej, LED, Vypalování, Běžné použití, Velká úhlopříčka, Micro led, CES, Rozumná úhlopříčka, Nový prototyp, Technolog, Běžná domácnost, Paměťový efekt, Nový displej, Úhlopříčka, The Wall, Komerční sféra, Nejlevnější televize na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

Čím nahradit WhatsApp: Vyberte si z 10 alternativních komunikátorů

** Z WhatsAppu kvůli novým podmínkám utíkají tisíce uživatelů ** Čím nahradit populární aplikaci pro zasílání zpráv? ** Vybrali jsme pro vás 10 alternativních komunikátorů

Karel Kilián | 109

Karel Kilián
KomunikaceWhatsAppInstant Messaging
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5