Android | Samsung | Mobilní telefon

Samsung prozatím vzdává boj s Googlem a Siri. Bixby končí, firma ale chystá nového asistenta

Hlasový asistent Bixby měl krušný start a zřejmě ho čeká brzký konec. V telefonech os Samsungu se příliš neuchytil a tak jej čeká brzký konec. Firma ale chystá nástupce – nového asistenta Neon. Detaily se dozvíme již za pár dní na veletrhu CES 2020 v Las Vegas.

Postupný ústup ze scény naznačuje aktualizace domovské obrazovky Bixby Home u Galaxy S10 a Galaxy Note10, které byly aktualizovány na Android 10. Update Bixby Home totiž přejmenovává aplikaci na Samsung Daily. Postupně tak mizí jakékoliv zmínky o asistentovi Bixby. Toho by ale měl právě nahradit nově chystaný Neon, za kterým stojí oddělení Samsung Technology & Adavanced Research.

Hlasový asistent má svůj web, kde běží odpočet do představení na CES 7. ledna v 9:00 našeho času. Neon už má i Twitter, kam přibývají zatím nic neříkající videa a fotografie s popisem „Have you ever met an artificial“? Nic konkrétního o hlasovém asistentovi zatím nevíme.

Nahrazení Bixbyho ale není až takovým překvapením. Byť některé modely telefonů od Samsungu mají přímo hardwarové tlačítko pro vyvolání asistenta, většina uživatelů jej buď nevyužívá, či si jeho funkci změnila pro své potřeby. Trhu tak stále dominuje hlavně Siri a Google Asistent, týká se to ale převážně zahraničí – žádný z velkých hlasových asistentů není dostupný v češtině. A jak to vypadá dle propagačních materiálů Samsungu, změna nepřijde ani s Neonem.

Diskuze (4) Další článek: Výrobci chytrých kamer Wyze unikla data více než dvou milionů zákazníků

Témata článku: Software, Google, Twitter, Android, Samsung, Chytrá domácnost, Mobilní aplikace, Mobilní telefon, Google Asistent, Alexa, Siri, CES 2020, Bixby, Las Vegas, T & amp, Nový asistent, Siri a Google Asistent, Galaxy, ASI, Brzký konec, Bixbyho, Neon, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows