Windows 10 | Samsung | Smartphone

Samsung představil Galaxy Note 10. Je to nejlepší telefon s Androidem napěchovaný aplikacemi Microsoftu

Samsung aktuálně na konferenci v New Yorku představil novou generaci svého tabletofonu Galaxy Note 10. Chybí mu jack, zato má ale obří displej, je napěchovaný aplikacemi od Microsoftu a přichystaný na propojení s počítačem s Windows 10. Na pódiu se dokonce objevil i Satya Nadella.

Telefon se nabízí v základní variantě Note 10 a vylepšené Note 10+, která nabídne větší displej, baterii i více RAM. U obou naleznete speciální pero S Pen, kterým lze kreslit a telefon ovládat. Telefony běží na aktuálním Androidu 9 Pie s grafickou nadstavbou od Samsungu, do softwaru promluvil ale i Microsoft.

Ten s jihokorejskou firmou spolupracoval na snadném propojení telefonu s počítači s Windows 10, naleznete tak zde předinstalovanou aplikaci Váš telefon či vylepšené rozhraní DeX. U první jmenované pak Microsoft uvedl, že později v letošním roce by se měla dočkat aktualizace, která umožní skrze počítač uskutečnit klasické hovory. Kromě toho zde naleznete i cloudové úložiště OneDrive, u kterého výrobce dokonce chystá přímou synchronizaci fotografií z nativní galerie v telefonu, a samozřejmě k tomu nebude chybět kompletní  balík Office.

Samotný režim DeX od Samsungu se dočká významného vylepšení. Zapne se totiž okamžitě po připojení telefonu k počítači s Windows či MacOS a budete tak mít v rámci programu dostupné podporované aplikace z telefonu. Doposud systém fungoval pouze po připojení k externímu monitoru.

Aktuální spolupráce není až takovou novinkou, aplikace redmondského giganta Samsung předinstalovává již několik let, stejně tak v minulosti vyšel i model Galaxy S8 „Microsoft Edition“. Nově ale jdou firmy dále a spolupracují právě i na samotném systému a funkcích. Díky tomu bude Note 10 prodáván jak skrze klasické distribuční kanály, tak i v rámci Microsoft Storů. Ten firma nedávno otevřela i v Londýně.

Diskuze (10) Další článek: Subway začne prodávat sendviče s falešným masem. Rostlinná náhražka masa je v Americe hit

Témata článku: Windows, Microsoft, Software, Operační systémy, Android, Windows 10, Samsung, OneDrive, Mobilní telefon, Satya Nadella, Smartphone, CBD, Počítač, APL, Dex, Displej, New York, Galaxy Note, Připojení, Office, Londýn, Telefon, Nejlepší, AplikaceJak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály