Samsung | Monitory | G-Sync

Samsung poprvé zabudoval do monitoru G-Sync. Herní novinka zvládne až 240 Hz

Ačkoli je Samsung dlouholetým výrobcem počítačových monitorů a Nvidia G-Sync je dlouhé roky zažitý standard technologie pro synchronizaci taktu monitoru s grafickou kartou Nvidie, první monitor Samsung s podporou G-Sync vznikl až teď. Jmenuje se CRG5 a pochopitelně cílí na hráče. 

Samsung CRG5 je monitor s 27" prohnutou obrazovkou, která slibuje obnovovací frekvenci až 240 Hz a její sladění s výstupem grafické karty právě prostřednictvím technologie G-Sync. Rozlišení je pouze Full HD, což bychom na pracovním monitoru této úhlopřičky již netolerovali, ale na herním stroji zacíleném na hraní her s vysokým FPS je to řešení pochopitelné. Na dosažení vysokých frekvencí v nativním rozlišení nebude potřeba extrémně výkonného počítače. 

Jinak se jedná o celkem běžný monitor s osmibitovým panelem typu VA s odezvou 4 ms a maximálním jasem 300 cd/m2.  Konektorovou výbavu zastupují dva porty HDMI 2.0 a jeden Displayport 1.2. 

Samsung se doposud technologii G-Sync vyhýbal a nabízel herní monitory leda s podporou konkurenční technologie FreeSync. Můžeme si domyslet, že firma nebyla ochotna Nvidii platit vysokou cenu za potřebný čip s licencovanou technologií. Ani tentokrát není monitor osazen čipem od Nvidie, ale Samsung využil kompatibility grafický karet Nvidie s technologií AdaptiveSync. Nvidia i v takovém případě užívá označení G-Sync a technologie pracuje de facto úplně stejně. 

Monitor přijde do obchodů v červenci, a českou cenu očekáváme těsně pod jedenácti tisíci včetně daně. 

Diskuze (5) Další článek: S navigací Waze bude možné mluvit, dostává podporu Asistenta Google

Témata článku: FreeSync, Nvidia, Samsung, Monitory, G-Sync, FPS, Grafická karta, Nvidia G-Sync, AdaptiveSync, Monitor, Full HD, Herní novinka


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 75Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky