Samsung | Monitory | G-Sync

Samsung poprvé zabudoval do monitoru G-Sync. Herní novinka zvládne až 240 Hz

Ačkoli je Samsung dlouholetým výrobcem počítačových monitorů a Nvidia G-Sync je dlouhé roky zažitý standard technologie pro synchronizaci taktu monitoru s grafickou kartou Nvidie, první monitor Samsung s podporou G-Sync vznikl až teď. Jmenuje se CRG5 a pochopitelně cílí na hráče. 

Samsung CRG5 je monitor s 27" prohnutou obrazovkou, která slibuje obnovovací frekvenci až 240 Hz a její sladění s výstupem grafické karty právě prostřednictvím technologie G-Sync. Rozlišení je pouze Full HD, což bychom na pracovním monitoru této úhlopřičky již netolerovali, ale na herním stroji zacíleném na hraní her s vysokým FPS je to řešení pochopitelné. Na dosažení vysokých frekvencí v nativním rozlišení nebude potřeba extrémně výkonného počítače. 

Jinak se jedná o celkem běžný monitor s osmibitovým panelem typu VA s odezvou 4 ms a maximálním jasem 300 cd/m2.  Konektorovou výbavu zastupují dva porty HDMI 2.0 a jeden Displayport 1.2. 

Samsung se doposud technologii G-Sync vyhýbal a nabízel herní monitory leda s podporou konkurenční technologie FreeSync. Můžeme si domyslet, že firma nebyla ochotna Nvidii platit vysokou cenu za potřebný čip s licencovanou technologií. Ani tentokrát není monitor osazen čipem od Nvidie, ale Samsung využil kompatibility grafický karet Nvidie s technologií AdaptiveSync. Nvidia i v takovém případě užívá označení G-Sync a technologie pracuje de facto úplně stejně. 

Monitor přijde do obchodů v červenci, a českou cenu očekáváme těsně pod jedenácti tisíci včetně daně. 

Diskuze (5) Další článek: S navigací Waze bude možné mluvit, dostává podporu Asistenta Google

Témata článku: Nvidia, Samsung, Monitory, FreeSync, G-Sync, AdaptiveSync, FPS, Monitor, Nvidia G-Sync, Full HD, Grafická karta, Herní novinka


Určitě si přečtěte

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

K čemu je dobré programování a jak si postavit vlastní chytrou domácnost

** Proč umět alespoň trošku programovat, i když vás IT nebude živit? ** Potřebujete k programování čipů diplom z MIT? ** Jak může vypadat chytrá domácnost, kterou si postavíte sami?

Jakub Čížek | 27

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

7 důkazů, že e-mailové klienty ještě nevymřely

** E-mailové klienty pro desktop jsou stále populární. ** Na výběr je několik možností. ** K dispozici jsou i experimentální aplikace.

Vladislav Kluska | 73

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

Galerie: Srovnali jsme estetický Linux a Windows 10. Který z desktopů je hezčí?

** Linuxový Elementary OS se inspiruje v Apple macOS ** Microsoft Windows 10 jde vlastní cestou ** Který z desktopů je hezčí? Prohlédněte si galerii

Jakub Čížek | 117Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fotolabů

Oklamali jsme rozpoznání obličeje

13 tipů pro rychlejší Wi-Fi

Test NVMe SSD 500 GB